ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تمامی مشکلات زیر ساختی و اجرایی ستاد اقامه نماز قبل از ماه رمضان رفع شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، منوچهر فخری روز پنجشنبه در اولین جلسه ستاد اقامه نماز شهرداری و سازمان های تابعه در سنندج، موضوع تجهیز و تعمیر تمامی وضوخانه های موجود در شهرداری و سازمان های تابعه بر اساس نیاز نمازگذاران پیروان امام شافعی (رض) مانند وضوخانه های مساجد سطح شهر سنندج را بسیار حایز اهمیت دانست و بر آن تاکید کرد.
وی با بیان اینکه وجود برخی کمبودهای نمازخانه های شهرداری شامل فرش، سجاده، قفسه کتاب مایه شرمنده گی است خواستار رفع کامل و جامع این مسایل و مشکلات شد.
شهردار سنندج همچنین با اشاره به تعیین زمان مشخص و قانونی برای شرکت در نماز جماعت ادارات اظهار کرد: همه مدیران شهرداری موظف به حضور در صف نماز هستند و نباید به بهانه مشغله کاری مانع حضور دیگر همکاران شوند.
وی بر پرداخت به موقع حق القدم روحانیون نیز تاکید کرد و گفت: قبل از پرداخت حقوق مدیران و پرسنل هر ماه باید حق القدم تعیین شده بدون بروکراسی اداری و ایجاد مزاحمت برای روحانیون پرداخت شود.
فخری ادامه داد: روحانیون و فعالان دینی به عنوان رهبران فکری جامعه در عرصه معرفتی و انسان سازی، رسالت بسیار مهم و نقش تعیین کننده ای دارند.
وی افزود: ماموستایان و ائمه جماعت شاغل در ادارات و سازمان ها در سالم سازی محیط کار و تقویت معرفتی و ارتقای روحیه خدمت بهتر به ارباب رجوع و صرفه جویی هزینه ها نقش بسیار تعیین کننده ای دارند.
به گفته وی ائمه جماعت شاغل در ادارات و سازمان ها به عنوان مشاوران فرهنگی و دینی مدیران در رشد و توسعه برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت ادارات، بویژه حوزه اخلاق در تحقق برنامه های مدیریتی و نیروی انسانی بسیار موثر هستند.
شهردار سنندج برگزاری کلاس های احکام، اخلاق و دوره های آموزش بصیرتی، کلاس های امر به معروف و نهی از منکر و فراهم کردن شرایط پاسخگویی به مسایل شرعی را برای پرسنل شهرداری و اماکن عمومی مانند پارک ها و ترمینال ها از سوی روحانیون شاغل در شهرداری ضروری دانست و بر آن تاکید کرد.
سرپرست معاونت فرهنگی و دبیر ستاد اقامه نماز شهرداری سنندج نیز روحانیون را سفیران فرهنگی شهرداری در عرصه های درون سازمانی و برون سازمانی خواند و ضمن ارایه مسایل و مشکلات ستاد اقامه نماز شهرداری از لحاظ زیر ساختی و اجرایی خواستار رفع آن شد.
اسعد فرهادی برگزاری کلاس های قرآنی و بصیرتی و ارایه خطبه های دینی و پاسخگویی به مسایل شرعی و برقراری ارتباطات چهره به چهره روحانیون و فعالان دینی را با پرسنل شهرداری تاثیرگذار ترین اقدامات فرهنگی بیان کرد و افزود: این موضوع یکی از اولویت های معاونت فرهنگی شهرداری سنندج است.
وی در ادامه بر راه اندازی نماز خانه های روباز در سطح پارک های شهر و احداث یک باب مسجد از سوی خیرین با اهدای زمین شهرداری و اخذ مجوز اوقاف در ترمینال بزرگ سنندج تاکید کرد.
فرهادی با بیان اینکه هم اکنون در ساختمان های اداری شهرداری مرکزی، مناطق، بهارستان، سازمان های تابعه و ترمینال های زیرمجموعه 19 نماز جماعت برگزار می شود افزود: 17 مورد ائمه جماعت معرفی شده از سوی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در شهرداری ها با این ارگان قرارداد بسته اند و زحمات پیش نماز دو ساختمان دیگر را روحانیون مستخدم در خود شهرداری انجام می دهند.
در این دیدار دو ساعته روحانیون شاغل در شهرداری و اعضای ستاد اقامه نماز شهرداری مسایل و مشکلات این حوزه را با شهردار سنندج در میان گذاشتند.
7348/6108

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده