تمامی مشکلات زیر ساختی و اجرایی ستاد اقامه نماز قبل از ماه رمضان رفع شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، منوچهر فخری روز پنجشنبه در اولین جلسه ستاد اقامه نماز شهرداری و سازمان های تابعه در سنندج، موضوع تجهیز و تعمیر تمامی وضوخانه های موجود در شهرداری و سازمان های تابعه بر اساس نیاز نمازگذاران پیروان امام شافعی (رض) مانند وضوخانه های مساجد سطح شهر سنندج را بسیار حایز اهمیت دانست و بر آن تاکید کرد.
وی با بیان اینکه وجود برخی کمبودهای نمازخانه های شهرداری شامل فرش، سجاده، قفسه کتاب مایه شرمنده گی است خواستار رفع کامل و جامع این مسایل و مشکلات شد.
شهردار سنندج همچنین با اشاره به تعیین زمان مشخص و قانونی برای شرکت در نماز جماعت ادارات اظهار کرد: همه مدیران شهرداری موظف به حضور در صف نماز هستند و نباید به بهانه مشغله کاری مانع حضور دیگر همکاران شوند.
وی بر پرداخت به موقع حق القدم روحانیون نیز تاکید کرد و گفت: قبل از پرداخت حقوق مدیران و پرسنل هر ماه باید حق القدم تعیین شده بدون بروکراسی اداری و ایجاد مزاحمت برای روحانیون پرداخت شود.
فخری ادامه داد: روحانیون و فعالان دینی به عنوان رهبران فکری جامعه در عرصه معرفتی و انسان سازی، رسالت بسیار مهم و نقش تعیین کننده ای دارند.
وی افزود: ماموستایان و ائمه جماعت شاغل در ادارات و سازمان ها در سالم سازی محیط کار و تقویت معرفتی و ارتقای روحیه خدمت بهتر به ارباب رجوع و صرفه جویی هزینه ها نقش بسیار تعیین کننده ای دارند.
به گفته وی ائمه جماعت شاغل در ادارات و سازمان ها به عنوان مشاوران فرهنگی و دینی مدیران در رشد و توسعه برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت ادارات، بویژه حوزه اخلاق در تحقق برنامه های مدیریتی و نیروی انسانی بسیار موثر هستند.
شهردار سنندج برگزاری کلاس های احکام، اخلاق و دوره های آموزش بصیرتی، کلاس های امر به معروف و نهی از منکر و فراهم کردن شرایط پاسخگویی به مسایل شرعی را برای پرسنل شهرداری و اماکن عمومی مانند پارک ها و ترمینال ها از سوی روحانیون شاغل در شهرداری ضروری دانست و بر آن تاکید کرد.
سرپرست معاونت فرهنگی و دبیر ستاد اقامه نماز شهرداری سنندج نیز روحانیون را سفیران فرهنگی شهرداری در عرصه های درون سازمانی و برون سازمانی خواند و ضمن ارایه مسایل و مشکلات ستاد اقامه نماز شهرداری از لحاظ زیر ساختی و اجرایی خواستار رفع آن شد.
اسعد فرهادی برگزاری کلاس های قرآنی و بصیرتی و ارایه خطبه های دینی و پاسخگویی به مسایل شرعی و برقراری ارتباطات چهره به چهره روحانیون و فعالان دینی را با پرسنل شهرداری تاثیرگذار ترین اقدامات فرهنگی بیان کرد و افزود: این موضوع یکی از اولویت های معاونت فرهنگی شهرداری سنندج است.
وی در ادامه بر راه اندازی نماز خانه های روباز در سطح پارک های شهر و احداث یک باب مسجد از سوی خیرین با اهدای زمین شهرداری و اخذ مجوز اوقاف در ترمینال بزرگ سنندج تاکید کرد.
فرهادی با بیان اینکه هم اکنون در ساختمان های اداری شهرداری مرکزی، مناطق، بهارستان، سازمان های تابعه و ترمینال های زیرمجموعه 19 نماز جماعت برگزار می شود افزود: 17 مورد ائمه جماعت معرفی شده از سوی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در شهرداری ها با این ارگان قرارداد بسته اند و زحمات پیش نماز دو ساختمان دیگر را روحانیون مستخدم در خود شهرداری انجام می دهند.
در این دیدار دو ساعته روحانیون شاغل در شهرداری و اعضای ستاد اقامه نماز شهرداری مسایل و مشکلات این حوزه را با شهردار سنندج در میان گذاشتند.
7348/6108

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تمامی مشکلات زیر ساختی و اجرایی ستاد اقامه نماز قبل از ماه رمضان رفع شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X