ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چه طرح ها و لوایحی در هفته آخر مجلس نهم بررسی می شود

به گزارش مشرق، مجلس نهم شورای اسلامی در آخرین هفته کاری خود روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده تشکیل جلسه خواهد داد.

سه شنبه هفته آینده مراسم اختتامیه دوره نهم مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد و روز شنبه ۸ خردادماه مراسم افتتاحیه مجلس دهم آغاز می شود.

در آخرین جلسات مجلس نهم همچنین گزارش معاونت نظارت مجلس در مورد عملکرد مجلس شورای اسلامی در حوزه نظارت قرائت خواهد می شود.

علاوه بر این گزارش کمیسیون برنامه و بودجه در مورد تفریغ بودجه سال ۹۳ نیز قرائت می‌شود.

اولین دستور مجلس در هفته جاری رسیدگی به گزارش کمیسیون شوراها در مورد طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس است.

وکلای ملت همچنین گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد لایحه الحاق سازمان تعاونی کادر نیروهای مسلح به فهرست نهادها و موسسات عمومی غیردولتی را نیز بررسی خواهند کرد.

بررسی گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در مورد طرح اصلاح ماده‌ای از قانون سیاست‌های اصل ۴۴ نیز در دستور کار هفته جاری مجلس قرار دارد.

وکلای ملت در روزهای پایانی مجلس نهم همچنین به گزارش کمیسیون امنیت ملی در مورد طرح یک فوریتی اصلاح فصل چهارم قانون اساسنامه سپاه پاسداران نیز رسیدگی خواهند کرد.

وکلای ملت همچنین گزارش کمیسیون مشترک در مورد طرح حمایت از احیاء و مرمت بافتهای فرهنگی- تاریخی و توانمندسازی ساکنین و مالکین آنها را نیز بررسی خواهند کرد.

بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه دریافت عوارض برق تجدیدپذیر نیز در دستور کار صحن علنی مجلس در هفته جاری قرار دارد.

علاوه بر این در هفته جاری بررسی گزارش کمیسیون عمران در مورد رد طرح اصلاح ماده(۵) قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری‌ایران در دستور کار صحن علنی مجلس قرار دارد.

وکلای ملت در هفته جاری همچنین گزارش کمیسیون بهداشت و درمان در مورد طرح استفساریه ماده (۲۴) قانون بیمه را بررسی خواهند کرد.

بررسی گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح احتساب سابقه تدریس معلمان حق‌التدریس استخدامی در آموزش و پرورش نیز در دستور کار صحن علنی مجلس قرار دارد.

نمایندگان مجلس همچنین گزارش کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس در مورد رد طرح استفساریه ماده (۱۱۸) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی را نیز بررسی خواهند کرد.

علاوه بر این بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد طرح اصلاح ماده (۱۴) آیین‌نامه معاملات شهرداری تهران نیز در دستور کار صحن علنی مجلس قرار دارد.

بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد طرح اصلاح ماده (۵۴) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب نیز در دستور کار صحن علنی مجلس در هفته جاری قرار دارد.

وکلای ملت همچنین گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد لایحه نحوه کمک‌های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را بررسی می کنند.

بررسی گزارش کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس در مورد طرح اصلاح ماده (۲۰۴) قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در دستور کار هفته جاری مجلس قرار دارد.

وکلای ملت در هفته جاری همچنین گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مورد: طرح اصلاح مواد (۹) و (۱۵) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی را نیز بررسی خواهند کرد.

بررسی گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح تشکیل سازمان ملی مهارت و فناوری نیز در دستور کار صحن علنی مجلس قرار دارد.

وکلای ملت در هفته جاری همچنین گزارش کمیسیون عمران در موردطرح محافظت از امنیت جانی شناگران در شهرهای ساحلی را بررسی خواهند کرد.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X