ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

موزه تاریخ علوم استان اردبیل به عنوان موزه برتر معرفی شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه محقق اردبیلی، رئیس موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی با اعلام این خبر تصریح کرد: هم‌زمان با روز جهانی موزه سال، موزه تاریخ علوم توانست در چهار زمینه نوآوری و خلاقیت، توسعه مدیریت، گردآوری و کودک و نوجوان حائز رتبه برگزیده شده و به دلیل کسب چهار رتبه، جایزه ویژه ایکوم را نیز دریافت کند.

محمد انوار با یادآوری اینکه در اواخر فروردین دوازده شاخص و زمینه  به همراه رئوس ارزیابی طی فراخوانی به همه موزه‌های کشور اعم از دولتی یا خصوصی و همچنین موزه‌های متعلق به میراث فرهنگی و یا سایر نهادها، اعلام شد، اضافه کرد: ما از ۱۲ شاخص اعلامی در ۱۰ زمینه مستندات خود را ارسال کردیم.

وی افزود: داوری مدارک و مستندات ارسالی توسط کارشناسان و خبرگان امور موزه و میراث فرهنگی انجام و در هر زمینه و برای تمام موزه‌ها رأی‌گیری مخفی انجام و مجموع امتیازات اعلام شد.

رئیس موزه تاریخ علوم اردبیل دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اعلام آمادگی ۱۶۶ موزه در این دوره تصریح کرد:  طبق اعلام هیئت‌داوران موزه تاریخ علوم اردبیل در چهار شاخص حائز رتبه برتر و برگزیده قرار گرفت و لوح سپاس دریافت نمود و به دلیل کسب چهار رتبه بطور هم‌زمان جایزه ویژه این مراسم را نیز دریافت کرد.

به گفته انوار به جز موزه تاریخ علوم اردبیل، تنها موزه علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران در بخش موزه‌های بزرگ با کسب هفت رتبه برگزیده جایزه ویژه دریافت کرد.

 

 

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده