ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خانه علوم در استان البرز تأسیس می‌شود

استاندار البرز استاندار البرز با بیان اینکه این استان می‌تواند پایگاهی برای تجارت علم و فن‌آوری باشد، گفت: خانه علوم در استان البرز تأسیس می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج،به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، سیدحمیدطهائی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به تأسیس خانه علوم در استان البرز اظهار داشت: راه اندازی این خانه سرآغاز حرکتی نوین در پیوند بین فناوری‌های نوین علمی در حوزه نانو و صنعت می‌باشد که در بخش نانو برای نخستین بار استان البرز پیشگام در اجرای عملیاتی این طرح است.

وی در ادامه با تأکید بر لزوم ترسیم چشم‌انداز برای خانه علوم استان البرز، افزود: راه اندازی خانه علوم، در برنامه‌ریزی‌های سند چشم انداز از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز مورد لحاظ قرار می‌گیرد.

رئیس شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به استقرار بیش از 3500 واحد تولیدی و صنعتی در البرز و استعدادهای این استان در  زمینه علوم، بیان کرد:  ظرفیت های مناسبی در حوره صنعت البرز وجود داشته و از سویی البرز پیشگام در مراکز علمی و تحقیقاتی بوده که این مراکز پیوند بین واحدهای تولیدی با مراکز فنی و حرفه‌ای، دانشگاه جامع علمی کاربردی، مدارس و دانشگاه‌ها به منظور تجاری سازی تولیدات داخلی است.

وی افزود: در این زمینه از ظرفیت دستگاه‌ها نیز برای توسعه کارهای علمی با تشکیل تیم‌های فکری دانش آموزی و دانشگاهی زیر سقف خانه علوم استان استفاده می‌شود.

طهائی با اشاره فرصت گشایش دروازه های اقتصادی به روی دنیا برای تبادل علوم و فناوری‌های تولیدی با رویکرد صادرات محور، افزود: بعد از فرصت ایجاد شده  برای ارتباط با دنیا  شاهد رقابت فزاینده‌ای بین کشورهای برای عرضه تولیدات شان هستیم، بنابراین باید عزم خود را برای توان این رقابت در فضای تجاری خارجی جزم کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های دانشگاهی در استان بیان کرد: در حال حاضر در دانشگاه‌های طرح‌های فوق‌العاده‌ای با خلاقیت  و ابتکار خلق می شود که باید به دنیا معرفی و عرضه گردد تا بتوانیم علوم و دستاوردها را به  سمت تجاری سازی و تولید ثروت پیش ببریم.

طهائی با بیان اینکه البرز می تواند پایگاهی برای تجارت علم در کشور تبدیل شود، عنوان کرد: در کنار این خانه علوم،خانه‌های علوم دیگری نیز  در البرز راه اندازی می‌شود  و رفته رفته شهرعلمی شکل می‌گیرد.

استاندار البرز در محور دیگری به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: باید سعی شود  تا این تحول  علمی را از حافظه محوری  به سمت درک محتوا سوق دهیم که راهکارهای تحقق این امر نیز در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دیده شده است.

رئیس شورای آموزش و پرورش استان درادامه پیرامون موضوع جلب مشارکت‌های مردمی نیز به مسئله مهمی اشاره کرد و آن هم توجه به دانش آموزان محروم و ضعیف جامعه و بازنماندن این قشر از لذت تحصیل بود.

طهائی  با اشاره به اینکه مدارس برای گسترش خدمات به کمک های مردمی نیاز دارند،گفت: هیچ دانش آموزی نباید برای نداشتن شهریه ترک تحصیل کند و نداشتن شهریه  نباید خللی در تحصیل دانش آموزان ضعیف تر ایجاد نماید و همه در البرز باید  از فرصت‌های برابر برای تحصیل برخوردار باشند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده