ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر کشور: موانع ذهنی و فکری پیش روی توسعه باید برداشته شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی روز پنجشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان لرستان افزود: برخی موانع اداری نیز قابل اصلاح است و باید با بهره مندی از خلاقیت و مشارکت مردم در این مسیر گام برداشت.
وی با تاکید بر حل مشکل بروکراسی های اداری اضافه کرد: این مهم در حال حاضر عمده ترین مشکل بوده و در موانعی مانع و بازدارنده هستند که باید اصلاح شده و تغییر یابند.
وزیر کشور افزود: در حال حاضر با حجمی از انباشتگی قانونی دست و پاگیر مواجه هستیم که باید برای پیشرفت، این قوانین را تغییر داد.
رحمانی فضلی با بیان اینکه یکی از مشکلات مدیران، شناخت قوانین است، افزود: باید مشکلات پیش روی واحدها به ویژه در حوزه حقوقی را برطرف کرد.
وی با بیان اینکه اساس توسعه بر دوش مردم است، اظهار کرد: در شرایط فعلی که پیشرفت ها سرعت گرفته و علوم تحصصی در حال گسترش است، ارتباطات از حالت منطقه ای و محلی خارج و بین المللی شده است.
وزیر کشور با تاکید بر تامین امنیت به منظور افزایش مشارکت مردم و بخش خصوصی در روند توسعه گفت: در حال حاضر با شرایط بسیار سنگین تغییرات مواجه هستیم و باید برای ابقا، حضور در بازار تولید و اثرگذاری تلاش کنیم.
رحمانی فضلی با اشاره به پیشرفت کشور در دهه های گذشته ادامه داد: دشمن از کشور اسلامی و مردم می ترسد چراکه پیشرفت 37 ساله نظام، حق یک ملت پویا بوده است.
وی با تاکید بر نقش آفرینی همه اقشار در روند توسعه کشور افزود: بدون تلاش و برنامه ریزی در روند توسعه خلا ایجاد خواهد شد که این امر منجر به ناامیدی مردم می شود.
وزیر کشور گفت: بار توسعه و پیشرفت کشور نباید تنها بر عهده دولت باشد بلکه مردم باید در این مسیر نقش اساسی ایفا کنند و مدیران نیز با اعتقاد به مساله اقتصاد مقاومتی فعالیت کنند و چنانچه نمی توانند، جای خود را به دیگری بدهند.
رحمانی فضلی اضافه کرد: باید برای اجرای طرح اقتصاد مقاومتی، شاخص و برنامه داشت و استاندار لرستان نیز باید با تمرکز بر این موضوع، یک نظام ارزشیابی از دستگاههای مختلف استان تهیه کند.
وی جهش در توسعه استان را در گرو توکل به خداوند و اراده همگانی دانست و اظهار کرد: باید اقتصادی پویا، مقاوم و مبتنی بر ظرفیت ها و توان داخلی داشت که این مهم به معنای نفی تکنولوژی، سرمایه و بازار بیرون نیست.
وزیر کشور با تاکید بر درون زایی و برون گرایی اقتصاد گفت: یکی از مولفه های امنیت ملی ، توانمندی اقتصادی بوده زیرا حاشیه نشینی، سرقت، اعتیاد، و دهها ناهنجاری دگیر به دلیل مشکلات اقتصادی است.
رحمانی فضلی با بیان اینکه میان توسعه اقتصادی و توسعه اجتماعی رابطه وجود دارد، بیان کرد: ذلت، حقارت، تقلید و وابستگی امور فرهنگی هستندکه ضعف اقتصادی یکی از دلایل ایجاد آنها است.
7269/1920/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X