ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مبارزه با علف‌های هرز در 25 هزار هکتار مزارع غلات استان سمنان اجرا می‌شود

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی جهادکشاورزی استان سمنان، عباس مشیریان گفت: مبارزه با علف های هرز غلات در استان در حال حاضر به مرز 21.5 هزار هکتار رسیده است.
وی گفت: از آغاز مبارزه با علف های هرز غلات در استان سمنان تاکنون در حدود 17 هزار هکتار از مزارع گندم و در حدود چهار هزار 500 هزار هکتار از مزارع جو، با علف های هرز مبارزه شده است.
وی افزود: کار مبارزه به صورت اختصاصی با علف های هرز پهن‌برگ و نازک‌‌برگ و یا به صورت توام و همزمان با استفاده از ادوات زمینی انجام می‌شود.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان یادآور شد: بیشترین سطح مبارزه با علف های هرز در شهرستان میامی با حدود 11 هکتار و کمترین سطح مبارزه در شهرستان مهدیشهر با 9 هکتار انجام شده است و در بقیه شهرستانها نیز این مبارزه ادامه دارد.
وی از عملیات مبارزه با ملخ در حاشیه مزارع و باغ ها خبر داد و گفت: تا کنون در 880 هکتار از حاشیه مزارع و باغهای شهرستان های میامی، سمنان و مهدیشهر، با ملخ های موسوم به شکم بادمجانی مبارزه شده است .
وی در خصوص مکان های مبارزه با آفت عمومی ملخ، گفت: با توجه به بررسی های به عمل آمده و شناسایی کانون های ملخ ، بیشترین سطح مبارزه در مراتع شامل درمنه و قیچ، مزارع یونجه و باغات بوده و مبارزه با روش محلول پاشی با توربو لاینر پشت وانتی و سم پاشی با سمپاش یو. ال. وی انجام می گیرد .
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاروزی استان سمنان یادآور شد سطح مبارزه با این آفت در شهرستان های میامی420 هکتار ، مهدیشهر 40 و سمنان 420 هکتار بوده است .
گونه رایج ملخ در استان سمنان ملخ شکم بادمجانی است و مبارزه با این گونه، با مشارکت مردم و با به کارگیری ادوات و تجهیزات سازمان جهاد کشاورزی انجام می شود.
6103/6026

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده