ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افزایش 7.7 درصد تردد برون شهری ترافیک روان در بیشتر راههای اصلی

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی مرکز یاد شده در روز پنجشنبه، اکنون به ‌استثنای برخی محورهای مسدود و ممنوع،‌ سایر محورهای مواصلاتی کشور باز و آمد وشد در آنها به ‌روال عادی در جریان است.
بر پایه این گزارش، در شبانه ‌روز گذشته، کل تردد ثبت ‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از یکهزار و 676 دستگاه تردد شمار فعال در محورهای برون‌ شهری، نسبت به روز قبل ( چهارشنبه ) 7.7 افزایش را نشان می‌دهد.
همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین 16 درصد از حجم تردد روز گذشته را به خود اختصاص داد و ساعت اوج رفت وآمد ها بین ساعات 18 تا 19 ثبت شده و کمترین تردد بین ساعات سه تا چهار بامداد صورت گرفته و هموطنان با آگاهی از این موضوع می‌توانند، ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب کنند.

**محدودیت‌های ترافیکی در محورهای مختلف:
به گزارش مرکزمدیریت راههای کشور؛ محور کرج – چالوس و بلعکس، تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت کماکان در این مسیر ممنوع است.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15 روز جمعه 31 اردیبهشت ماه تا ساعت دو بامداد روز شنبه مورخ اول خرداد ماه از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع و با اعلام مامورین پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 17:30 روز جمعه 31 اردیبهشت تا ساعت دو بامداد روز شنبه مورخ اول خرداد از 15 کیلومتری جنوب مرزن آباد (محدوده دزدبن) به سمت کرج یکطرفه صورت می گیرد.
تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14 روز یکشنبه دوم خرداد تا ساعت دو بامداد روز دوشنبه سوم خرداد از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع است و با اعلام مامورین پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16:30 روز یکشنبه دوم خرداد تا ساعت دو بامداد روز دوشنبه سوم خرداد از 15 کیلومتری جنوب مرزن آباد (محدوده دزدبن) به سمت کرج یکطرفه خواهد بود.

**محور هراز
تردد انواع تریلر در محور هراز کماکان ممنوع است.
تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 13 روز یکشنبه دوم خرداد تا ساعت سه بامداد روز دوشنبه سوم خرداد از رودهن به آب اسک ممنوع است و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15 روز یکشنبه دوم خرداد تا ساعت سه بامداد روز دوشنبه سوم خرداد از آب اسک تارودهن (محدوده مشاء) به صورت یکطرفه خواهد بود.

**محور فیروز کوه
تردد کلیه کامیونها و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت هشت صبح روز یکشنبه دوم خرداد تا ساعت هشت صبح روز دوشنبه سوم خرداد از تهران به قائم شهر وبالعکس ممنوع است.

**محور قدیم رشت – قزوین و محور اردبیل – آستارا و بالعکس
تردد انواع تریلر و کامیون به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت هشت صبح تا 24 روز یکشنبه دوم خرداد از رشت به قزوین و اردبیل به آستارا ممنوع است.

** پنج فاروج – شیروان – بجنورد – چمن بید و محور چمن بید – جنگل گلستان و بالعکس

تردد انواع تریلر و کامیون به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 6 صبح تا 24 امروز(پنجشنبه) 30 اردیبهشت و یکشنبه دوم خرداد از محورهای مزبور ممنوع شد.

** محور فریمان – مشهد
تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 13 تا 21 روزهای جمعه(31 اردیبهشت، شنبه( اول خرداد) و یکشنبه (دوم خرداد) از 20 کیلومتری محور فریمان به مشهد مسیر شرق به غرب ممنوع است و وسایل نقلیه می توانند در مسیر جایگزین آزاد راه شهید شوشتری تردد کنند.

**محور های استان قم
تردد انواع تریلر و کامیون و کامیونت از ساعت 10 صبح روز شنبه (اول خرداد) تا ساعت 14 روز یکشنبه ( دوم خرداد) از میدان 72 تن به سمت جمکران ممنوع است و وسایل نقلیه می توانند از مسیر جایگزین (پل میدان 72 تن به سمت اتوبان قم – کاشان) تردد کنند.

عوارضی اتوبان قم - کاشان نیز به سمت میدان 72تن ممنوع است و وسایل نقلیه می توانند از مسیر جایگزین ( اتوبان قم – کاشان به سمت رودخانه تغییر مسیر داده و از کنارگذر منتهی به خیابان شهید بادیان وارد کمربندی امام علی (ع) و در ادامه به سمت جاده قدیم قم – تهران و سلفچگان ادامه مسیر دهند ) تردد کنند.
همچنین جاده قدیم کاشان – قم نرسیده به پل امیرکبیر به سمت مسجد مقدس جمکران نیز ممنوع و وسایل نقلیه می توانند از مسیر جایگزین (کنارگذر پل امیرکبیر وارد اتوبان کاشان – قم شوند ) تردد کنند.

** محور های دلیجان – نراق ، مشهد اردهال – کاشان ، محور قدیم ساوه – همدان و محور قدیم ساوه – سلفچگان
تردد انواع کامیون و تریلر به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 12 روز شنبه (اول خرداد) تا ساعت 12 روز دوشنبه (سوم خرداد) از محورهای یاد شده ممنوع است.
هموطنان می توانند برای آگاهی بیشتر با مراجعه به وب سایت این مرکز به نشانی www.iran141.irو همچنین تماس با شماره تلفن های 141 و 88925252‎ از آخرین وضعیت راه های کشور مطلع شوند.
شماره پیامک 1000141 نیز برای معرفی مسیر مناسب بین شهرهای مبدا و مقصد (با وارد کردن کد تلفن مبدا، فاصله و کد تلفن مقصد) آماده پاسخگویی است.
اقتصام **1070** 1559

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده