انتخاب لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی فرصتی برای توسعه است

به گزارش خبرنگار ایرنا هوشنگ بازوند روز پنجشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی افزود : در صورت رفع موانع و چالش های فعالیت بخش خصوصی گام مهمی در راستای توسعه لرستان برداشته خواهد شد .
وی با بیان اینکه اقتصاد کشور بانک محوراست اظهار کرد :بانک ها در اغلب طرح های کشور و استان شریک هستند و رفع مشکلات بانکی وتسهیلات روند اجرایی طرح ها را تسریع می دهد .
وی ادامه داد: مدیریت بانک های استان اختیارات چندانی ندارند و تسریع امور و دریافت تسهیلات مسلزم تفویض اختیارات در راستای رفع مشکلات طرح های در حال اجرا است .
استاندار لرستان اضافه کرد : حذف شرایط واگذاری تسهیلات دور از ذهن نیست و با این اقدام بسیاری از مشکلات طرح های اجرایی برداشته می شود .
وی افزود : کمیسیون معادلات بانک ها می توانند واگذاری اختیار با مدیران را در راستای رفع مشکلات دریافت تسهیلات وتسریع طرح های اجرایی تاثیر گذار باشد .
وی ادامه داد : بسیاری از بانک های کشور دارای شرکت های فعال در طرح های عمرانی هستند و در حال حاضر هلدینگ هایی در لرستان سرمایه گذاری کرده اند .
وی بیان کرد : در حال حاضر اختیار واگذاری زمین در شهرک ها وجود ندارد و قیمت آنها بسیار بالا است .
بازوند گفت : در راستای تسریع طرح های نیمه تمام این استان هیات امنای صندوق توسعه ملی نیز برای این استان باید تفاوتی قائل شود و مصوبات کلی نباشد .
وی افزود : در حال حاضرتعداد زیادی از واحد های این استان دچار این گونه مشکلات هستند و نباید صندوق توسعه یک نسخه فراگیر برای همه واحد ها ارائه دهد .
وی ادامه داد : برخلاف کمک فراوان قوه قضائیه در این استان در راستای تسریع در امور محدودیت اختیارات وجود دارد.
استاندار لرستان بیان کرد : فقر و محرومیت در سطح روستا ها همچنان مطرح است و برخی روستاها فاقد آب و برق هستند و انتظار می رود با اجرای طرح اقتصاد مقاومتی این مشکلات برطرف شود و 10 درصد یارانه ها را به روستا های محروم اختصاص دهند
وی اظهار کرد : منابع این یارانه ها در اعتبارات ریاست جمهوری مطرح شده است و باوجود اینکه لرستان ،اذربایجان شرقی و کرمان پایلوت اقتصاد مقاومتی هستند اما شرایط یکسان ندارند .
وی گفت : شرایط و زیر ساخت های لرستان با دو استان دیگر پایلوت اقتصاد مقاومتی متفاوت است ولرستان دربحث زیر ساخت نسبت به کرمان و آذربایجان شرقی کمبود دارد .
وی افزود : تعدادی از پروژه های لرستان در اقتصاد مقاومتی عمرانی است و انتظار تخصیص اعتبارات محوری بیشتری می رود .
وی بیان کرد : نقطه قوت لرستان آب است و در دولت تدبیر و امید در این استان سه سد به بهره برداری رسیده که و 10 سد با پیشرفت فیزیکی کم در لرستان وجود دارد که هیچ اعتباری به آنها تعلق نگرفته است .
7274/1920/6001

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتخاب لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی فرصتی برای توسعه است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X