ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انتخاب لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی فرصتی برای توسعه است

به گزارش خبرنگار ایرنا هوشنگ بازوند روز پنجشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی افزود : در صورت رفع موانع و چالش های فعالیت بخش خصوصی گام مهمی در راستای توسعه لرستان برداشته خواهد شد .
وی با بیان اینکه اقتصاد کشور بانک محوراست اظهار کرد :بانک ها در اغلب طرح های کشور و استان شریک هستند و رفع مشکلات بانکی وتسهیلات روند اجرایی طرح ها را تسریع می دهد .
وی ادامه داد: مدیریت بانک های استان اختیارات چندانی ندارند و تسریع امور و دریافت تسهیلات مسلزم تفویض اختیارات در راستای رفع مشکلات طرح های در حال اجرا است .
استاندار لرستان اضافه کرد : حذف شرایط واگذاری تسهیلات دور از ذهن نیست و با این اقدام بسیاری از مشکلات طرح های اجرایی برداشته می شود .
وی افزود : کمیسیون معادلات بانک ها می توانند واگذاری اختیار با مدیران را در راستای رفع مشکلات دریافت تسهیلات وتسریع طرح های اجرایی تاثیر گذار باشد .
وی ادامه داد : بسیاری از بانک های کشور دارای شرکت های فعال در طرح های عمرانی هستند و در حال حاضر هلدینگ هایی در لرستان سرمایه گذاری کرده اند .
وی بیان کرد : در حال حاضر اختیار واگذاری زمین در شهرک ها وجود ندارد و قیمت آنها بسیار بالا است .
بازوند گفت : در راستای تسریع طرح های نیمه تمام این استان هیات امنای صندوق توسعه ملی نیز برای این استان باید تفاوتی قائل شود و مصوبات کلی نباشد .
وی افزود : در حال حاضرتعداد زیادی از واحد های این استان دچار این گونه مشکلات هستند و نباید صندوق توسعه یک نسخه فراگیر برای همه واحد ها ارائه دهد .
وی ادامه داد : برخلاف کمک فراوان قوه قضائیه در این استان در راستای تسریع در امور محدودیت اختیارات وجود دارد.
استاندار لرستان بیان کرد : فقر و محرومیت در سطح روستا ها همچنان مطرح است و برخی روستاها فاقد آب و برق هستند و انتظار می رود با اجرای طرح اقتصاد مقاومتی این مشکلات برطرف شود و 10 درصد یارانه ها را به روستا های محروم اختصاص دهند
وی اظهار کرد : منابع این یارانه ها در اعتبارات ریاست جمهوری مطرح شده است و باوجود اینکه لرستان ،اذربایجان شرقی و کرمان پایلوت اقتصاد مقاومتی هستند اما شرایط یکسان ندارند .
وی گفت : شرایط و زیر ساخت های لرستان با دو استان دیگر پایلوت اقتصاد مقاومتی متفاوت است ولرستان دربحث زیر ساخت نسبت به کرمان و آذربایجان شرقی کمبود دارد .
وی افزود : تعدادی از پروژه های لرستان در اقتصاد مقاومتی عمرانی است و انتظار تخصیص اعتبارات محوری بیشتری می رود .
وی بیان کرد : نقطه قوت لرستان آب است و در دولت تدبیر و امید در این استان سه سد به بهره برداری رسیده که و 10 سد با پیشرفت فیزیکی کم در لرستان وجود دارد که هیچ اعتباری به آنها تعلق نگرفته است .
7274/1920/6001

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده