ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افزایش شاخص نگرانی ریسک در بازار بورس اوراق بهادار ایتالیا

به گزارش ایرنا، این کمیسیون اعلام کرد که در بازار بورس ایتالیا شاخص 'ریسک گریزی' افزایش و وضعیت نقدینگی نیز وخیم تر شده است ، این وضعیت تقریباَ در تمامی کشورهای اروپایی به چشم می خورد به طوری که در اتحادیه اروپا کلیه پیش بینی های انجام گرفته پیرامون روند بازارهای بورس، بصورت قابل توجهی با دورنمای 'کاهش' اصلاح گردیده است.
به عقیده این نهاد اقتصادی، کاهش وضعیت سود دهی بنگاه های مالی، بروز تلاطم های اقتصادی در برخی از کشورهای نوظهور و کاهش بهای نفت که تراز شرکت های فعال در بخش انرژی را بصورت منفی تحت تاثیر خود قرار داده، از جمله مهمترین دلایل کاهش رشد اوراق بهادار است.
نهاد ناظر بر عملکرد بازار بورس ایتالیا همچنین در این گزارش به وضعیت بانک های ایتالیایی پرداخته و اعلام کرد: بانک های ایتالیایی از ابتدای سال جاری تا به امروز در حدود 30 درصد از ارزش سهام خود را از دست داده اند و در حال حاضر از یک سو با مدیریت مطالبات وصول نشده و از سوی دیگر با اصلاحات سیاسی در حال انجام در همین راستا درگیر می باشند.
بر اساس این گزارش برای اولین بار از سال 2009 در سیستم بانکی ایتالیا میزان وام های ناکارآمد (مطالبات وصول نشده و سوخت شده) هرچند در حد کم ولی رو به کاهش است اما ریسک اعتباری بانک های ایتالیایی که در نرخ بیمه اعتباری بانک ها معروف به Cds: Credit default Swap مشاهده می شود افزایش یافته است.
در پایان این گزارش کمیسیون ملی شرکت های بورس و اوراق بهادار ایتالیا (Consob)، با اشاره به طرح افزایش نقدینگی اجرا شده توسط بانک مرکزی اروپا (Quantitative Easing) و اینکه بانک های ایتالیایی از ابتدای به اجرا گذاشته شدن این طرح تا به امروز 30 میلیارد یورو اوراق قرضه فروخته اند، آورده است، در حال حاضر میزان ریسک عدم توانایی دولت در بازپرداخت بدهی هایش (Sovereign risk) در مقایسه با وضعیت سال 2010 هیچگونه کاهشی نداشته است و بعلاوه در بین کشورهای منطقه یورو، در کشور ایتالیا رابطه بین ریسک سیستم بانکی و ریسک عدم توانایی دولت در بازپرداخت بدهی هایش ( Sovereign risk) همواره بالا می باشد.
موسسه ملی آمار ایتالیا (ایستات) نیز در خصوص رشد اقتصادی این کشور در سال 2016 میلادی اعلام کرد: رشد اقتصادی ایتالیا در پایان سال جاری میلادی برابر با 1.1 درصد پیش بینی می شود. این رقم سه دهم درصد بیشتر از رشد اقتصادی سال گذشته و یک دهم درصد کمتر از رشدی که دولت در سند اقتصادی مالی امسال پیش بینی کرده است، خواهد بود.
اروپام**461**1392

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده