ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

659 واحد مسکن ویژه مددجویان بهزیستی خراسان جنوبی در حال ساخت است

محسن مروی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران، زیر بنای این واحدها را بین 75 تا 90 مترمربع ذکر کرد و افزود: در حال حاضر این واحدها بین 50 تا 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
وی ادامه داد: برای هر یک از این واحدها 300 تا 800 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض داده می شود و مابقی منابع مورد نیاز برای ساخت و تکمیل این واحدها از سهم آورده مددجو و تسهیلات بانکی تامین خواهد شد.
معاون مشارکت های مردمی بهزیستی خراسان جنوبی، سهیمه استان برای مدجویان در بخش مسکن شهری را 125 واحد و روستایی را 132 واحد اعلام کرد.
وی گفت: برای واحدهای روستایی 320 میلیون ریال و برای واحدهای شهری 180 میلیون ریال اعتبار بلاعوض اختصاص یافته که از این میزان سهم بنیاد مستضعفان در مناطق شهری 150 میلیون ریال، بهزیستی 100 میلیون ریال، انجمن خیران مسکن ساز 50 میلیون ریال و بنیاد مسکن 20 میلیون ریال است.
معاون مشارکت ‌های مردمی بهزیستی خراسان جنوبی بیان کرد: در مناطق روستایی این سهم برای بنیاد مستضعفان 100 میلیون ریال، بهزیستی 60 میلیون ریال و بنیاد مسکن 20 میلیون ریال است.
مروی یادآور شد: تسهیلات بنیاد مسکن برای مددجویان شهری تا سقف 150 میلیون ریال است و تاکنون 48 قطعه زمین برای 66 واحد در مناطق شهری تملک شده است.
وی گفت: برای ساخت واحدهای روستایی تاکنون 77 مددجو برای تسهیلات به بانک معرفی شدند که از این تعداد 61 نفر موفق به انعقاد قرارداد با بانک عامل شده‌اند.
وی به تفاهم نامه مشترک سازمان بهزیستی کشور با بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان، مسکن و شهرسازی و انجمن خیران مسکن ساز اشاره کرد و افزود: بر اساس این تفاهم نامه برای خانواده‌های دارای حداقل دو عضو معلول و یا بیشتر در مناطق شهری و روستایی ساخت مسکن در حال اجراست.
خراسان جنوبی با جمعیت حدود 800 هزار نفر، دارای 17 هزار 845 نفر معلول تحت پوشش بهزیستی استان است.
6054

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده