ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دبیرخانه کشوری علم و فناوری سلول های بنیادین به البرز سپرده شد

به گزارش ایرنا، خسرو ساکی روز پنجشنبه در دومین نشست شورای آموزش و پرورش استان که در سالن جلسات حوزه استانداری برگزار شد، افزود: سلول های بنیادین به عنوان یکی از شاخه های علم و فناوری نقش مهم و چشم گیری در ارتقای بهداشت و درمان دارد.
وی ادامه داد: با توجه به جایگاه این فناوری در دنیا و اهمیت درمانی و ارزش اقتصادی آن برای جامعه، پیش بینی می شود کشورهای صاحب فناوری در این حوزه را کشورهای صاحب اقتدار در سطح ملی و بین المللی محسوب شوند.
دبیر شورای آموزش و پرورش استان البرز بیان داشت: جهت تحقق اهداف با توجه به راهبردهای ذکر شده در سند ملی علوم و فناوری سلول های بنیادی از یک طرف و وجود پتانسیل های بالقوه فراوان آموزش و پرورش در بخش دبیران و دانش آموزان از طرف دیگر، فعال سازی بخش دانش آموزی ستاد علوم و فناوری سلول های بنیادی ضروری به نظر می رسد.
وی گفت: مهم ترین دستاوردی که در این خصوص حاصل می گردد کشف و شناسائی افراد مستعد در این حوزه و هدایت و تربیت صحیح نیروی انسانی مورد نیاز است که مانع هدر رفتن زمان و منابع می شود و بر سرعت رشد در این حوزه می افزاید.
مدیرکل آموزش و پرورش در ادامه یکی از آسیب های کنونی نظام آموزشی کشور در آموزش و پرورش و آموزش عالی حافظه محوری بودن است که بعضی دانش آموزان و دانشجویان اطلاعات را حفظ می کنند و با استفاده از رتبه ای کسب می کنند بعد امکان به کارگیری آن دانش و علم را ندارند.
وی اضافه کرد: پژوهش سراها و خانه های علوم با کابردی کردن و پژوهش محور کردن فعالیت های دانش آموزی، آسیب را کاهش می دهند.
ساکی گفت: رشد علمی کشور ما به حدی است که در تولید مقالات علمی و انتشار آن در عرصه بین المللی گام برداشته ایم ولی در تولید فناوری، علم و تجاری سازی آن موفق نبوده ایم که ریشه آن به آموزش و پرورش برمی گردد که دانش آموزان یاد نمی گیرند با دقت آنچه را که می خوانند نگاه کنند و در طبیعت بازسازی کنند.
وی به راه اندازی خانه علم در استان اشاره کرد و بیان داشت: این طرح باعث می شود علم تبدیل به فناوری و تبدیل به یک ایده قابل تجاری سازی و تولید محصول برای به زیستن شود.
در پایان این نشست با تصویب استاندار مصوب شد که خانه علم در استان راه اندازی شود.
6156/1535

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده