دبیرخانه کشوری علم و فناوری سلول های بنیادین به البرز سپرده شد

به گزارش ایرنا، خسرو ساکی روز پنجشنبه در دومین نشست شورای آموزش و پرورش استان که در سالن جلسات حوزه استانداری برگزار شد، افزود: سلول های بنیادین به عنوان یکی از شاخه های علم و فناوری نقش مهم و چشم گیری در ارتقای بهداشت و درمان دارد.
وی ادامه داد: با توجه به جایگاه این فناوری در دنیا و اهمیت درمانی و ارزش اقتصادی آن برای جامعه، پیش بینی می شود کشورهای صاحب فناوری در این حوزه را کشورهای صاحب اقتدار در سطح ملی و بین المللی محسوب شوند.
دبیر شورای آموزش و پرورش استان البرز بیان داشت: جهت تحقق اهداف با توجه به راهبردهای ذکر شده در سند ملی علوم و فناوری سلول های بنیادی از یک طرف و وجود پتانسیل های بالقوه فراوان آموزش و پرورش در بخش دبیران و دانش آموزان از طرف دیگر، فعال سازی بخش دانش آموزی ستاد علوم و فناوری سلول های بنیادی ضروری به نظر می رسد.
وی گفت: مهم ترین دستاوردی که در این خصوص حاصل می گردد کشف و شناسائی افراد مستعد در این حوزه و هدایت و تربیت صحیح نیروی انسانی مورد نیاز است که مانع هدر رفتن زمان و منابع می شود و بر سرعت رشد در این حوزه می افزاید.
مدیرکل آموزش و پرورش در ادامه یکی از آسیب های کنونی نظام آموزشی کشور در آموزش و پرورش و آموزش عالی حافظه محوری بودن است که بعضی دانش آموزان و دانشجویان اطلاعات را حفظ می کنند و با استفاده از رتبه ای کسب می کنند بعد امکان به کارگیری آن دانش و علم را ندارند.
وی اضافه کرد: پژوهش سراها و خانه های علوم با کابردی کردن و پژوهش محور کردن فعالیت های دانش آموزی، آسیب را کاهش می دهند.
ساکی گفت: رشد علمی کشور ما به حدی است که در تولید مقالات علمی و انتشار آن در عرصه بین المللی گام برداشته ایم ولی در تولید فناوری، علم و تجاری سازی آن موفق نبوده ایم که ریشه آن به آموزش و پرورش برمی گردد که دانش آموزان یاد نمی گیرند با دقت آنچه را که می خوانند نگاه کنند و در طبیعت بازسازی کنند.
وی به راه اندازی خانه علم در استان اشاره کرد و بیان داشت: این طرح باعث می شود علم تبدیل به فناوری و تبدیل به یک ایده قابل تجاری سازی و تولید محصول برای به زیستن شود.
در پایان این نشست با تصویب استاندار مصوب شد که خانه علم در استان راه اندازی شود.
6156/1535

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دبیرخانه کشوری علم و فناوری سلول های بنیادین به البرز سپرده شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X