ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

لزوم ایجاد مدیریت یکپارچه برای اداره موسسه ها و تشکل های قرآنی کشور

سید علی سرابی روز پنجشنبه در حاشیه دومین نشست رئیسان هیات مدیره و مدیران عامل اتحادیه های استانی در زنجان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: اتحادیه تشکل های قرآنی کشور در چند ماه اخیر بر روی موضوع ادغام دو اتحادیه موسسه ها و تشکل های قرآنی متمرکز شده است تا صدور مجوز و نظارت بر فعالیت های قرآنی، مرجع واحد و یکپارچه ای در کشور داشته باشد.
وی به اجرای طرح «رحله» به منظور حفظ چهار جز قرآن کریم در تابستان سال گذشته در سطح موسسه ها و تشکل های قرآنی کشور اشاره کرد و افزود: این طرح خروجی خوبی داشت و در صورت تامین اعتبار طرح های دیگری نیز در سال جاری اجرا می شوند.
سرابی مهمترین هدف تدوین برنامه های اتحادیه های موسسه های قرآنی را، طرح ملی توسعه حفظ قرآن کریم برشمرد و اظهار کرد: برای رسیدن به هدف متعالی تربیت 10 میلیون حافظ قرآن در کشور، نیازمند پشتیبانی و سازماندهی عظیم و ظرفیت سازی در اجرای فعالیت های قرآنی هستیم.
سرابی به ظرفیت موسسه ها و تشکل های قرآنی کشور در توسعه آموزش و انس با قرآن در سطح جامعه اشاره کرد و ادامه داد: در صورت فراهم شدن مقدمه های لازم و اختصاص اعتبارهای پیش بینی شده در قانون، می توان طی یک دوره 10 تا 15 ساله به رشد کمی و کیفی مناسبی در زمینه آشنایی و انس آحاد مردم جامعه با قرآن نایل شد.
7312/6085

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده