ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

موزه تاریخ علوم اردبیل جایزه ویژه ایکوم را کسب کرد

موزه علوم قائم ‌مقام رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: با انتخاب ایکوم ایران موزه تاریخ علوم اردبیل دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان موزه برتر کشور معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، محمد نریمانی صبح امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: بر اساس رای مخفی هیئت داوران انتخاب موزه‌‌های برتر و برگزیده سال 94 کشور، موزه تاریخ علوم اردبیل دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان موزه برتر کشور معرفی شد.

وی بیان کرد: موزه تاریخ علوم ان دانشگاه در چهار زمینه نوآوری و خلاقیت، توسعه مدیریت، گردآوری و کودک و نوجوان حائز رتبه برگزیده شد و به دلیل کسب چهار رتبه، جایزه ویژه ایکوم، شورای بین‌المللی موزه‌ها را نیز دریافت کرد.

وی با بیان اینکه این مراسم با حضور پروفسور هاینس مارتین هنز، رئیس شورای بین‌المللی موزه‌ها(ایکوم)، معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی، رئیس ایکوم ایران، رییس موزه ملی ایران، دیپلمات‌هایی از ایتالیا، میهمانانی از ارمنستان و روسای موزه‌ها، موزه‌داران و علاقمندان به میراث فرهنگی کشور  برگزار شد، افزود: در این مراسم آرای هیات داوران ایکوم قرائت شد و موزه تاریخ علوم اردبیل از دانشگاه محقق اردبیلی در چهار زمینه به عنوان موزه برگزیده اعلام شد.

رئیس موزه تاریخ علوم اردبیل نیز با بیان اینکه فرآیند انتخاب موزه برتر و برگزیده همه ساله از طرف ایکوم برگزار می‌‌شود، گفت: برای روز جهانی موزه سال 95 نیز این فرایند با برگزاری جلسات مشورتی از بهمن‌ماه گذشته آغاز شده و در اواخر فروردین 12 شاخص و زمینه  به همراه رئوس ارزیابی در فراخوانی به همه موزه‌‌های کشور اعم از دولتی یا خصوصی و موزه‌ های متعلق به میراث فرهنگی و یا سایر ارگان‌ ها اعلام شد.

محمد انوار تصریح کرد: موزه تاریخ علوم اردبیل نیز از دانشگاه محقق اردبیلی با وجود تازه تاسیس و نوپا بودن با توجه به فعالیت‌های چشمگیر در سال گذشته از 12 زمینه اعلامی در 10 زمینه مستندات و مدارک و عملکرد خود را به صورت پاورپوینت و پوستر به کمیته اجرایی هیئت داوران ایکوم در فرصت اعلامی ارسال کرد.

وی اظهار کرد: داوری این مدارک و مستندات ارسالی توسط کارشناسان و خبرگان امور موزه و میراث فرهنگی انجام و در هر زمینه و برای تمام موزه‌‌ها رای ‌گیری مخفی انجام و مجموع امتیازات مکتسبه اعلام و در جمع‌ بندی موزه برتر در آن شاخص مشخص می ‌شود.

رئیس موزه تاریخ علوم اردبیل بیان کرد: در دوره نهم این آئین برای سال 94، در مجموع از کل کشور 166 موزه اعلام آمادگی کرده و شرکت کرده بودند که در تقسیم بندی‌های موزه‌های خصوصی و دولتی قرار می‌‌گرفتند.

انوار گفت: براساس اعلام هیئت داوران موزه تاریخ علوم اردبیل در چهار شاخص حائز رتبه برتر و برگزیده قرار گرفته و لوح سپاس دریافت کرد و به دلیل کسب چهار رتبه به طور همزمان جایزه ویژه این مراسم را نیز دریافت کرد و به جز موزه تاریخ علوم اردبیل، تنها موزه علوم و فناوری ج.ا.ایران در بخش موزه‌های بزرگ با کسب هفت رتبه برگزیده جایزه ویژه دریافت کرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده