ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حمایت مالی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی از اساتید و دانشجویان

محمدتقی جغتایی روز پنجشنبه در نشست یکروزه علوم و فناوری شناختی در تبریز افزود: تولید و توسعه نظریه های علمی در باب کارکردهای ذهن و چگونگی شناخت و رابطه آن با مغز در حوزه علوم شناختی بر اساس مبانی انسان شناسی اسلام در زمینه ماهیت نفس، ذهن و کارکردهای آن از اهداف این ستاد است.
وی ادامه داد: تولید و توسعه علوم پایه در زمینه مطالعات مغز و کارکردهای شناختی، تربیت نیروی انسانی لازم برای پژوهش و آموزش علوم و فناوری های شناختی، نظریه پردازی در زمینه علوم و فناوری های شناختی به ویژه فلسفه ذهن، حمایت از مراکز پژوهشی، آموزشی و فناوری ویژه در زمینه علوم شناختی، تقویت همکاری ها و تعاملات بین المللی در زمینه علوم و فناوری های شناختی و افزایش تولیدات علمی و فناوری شناختی به منظور تثبیت موقعیت علمی کشور از دیگر اهداف ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی کشور است.
جعتایی اظهار کرد: این ستاد از انجام مطالعات بین رشته ای در زمینه علوم و فناوری های شناختی در موسسات و مراکز دانشگاهی و حوزوی موجود بر اساس معیارهای مصوب پیشرفت علمی حمایت مالی می کند.
وی گفت: ستاد از تاسیس آزمایشگاه های مطالعه مغز و تصویربرداری عصبی در سطح ملی به منظور توسعه تحقیقات علوم شناختی، ایجاد شبکه آزمایشگاه های علوم و فناوری های شناختی، تاسیس آزمایشگاه های حیوانی و انسانی علوم شناختی و تربیت نیروی انسانی متخصص برای انجام تحقیقات مجاز حیوانی و انسانی با هماهنگی دستگاه های مسئول حمایت می کند.
معاون پژوهشی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی کشور گفت: حمایت از مراکز رشد و توسعه فناوری، شرکت های دانش بنیان، کانون های تفکر، انجمن های علمی، برگزاری همایش های ملی و بین المللی در زمینه علوم و فناوری های شناختی از دیگر اقدامات این ستاد است.
وی با تاکید بر ضرورت جذب فارغ التحصیلان خارج از کشور گفت: در راستای افزایش متخصصان حوزه علوم شناختی در کشور از فارغ التحصیلان خارج از کشور جهت جذب در هیات علمی دانشگاه های داخل حمایت می کنیم تا فرصتی برای ایجاد تعاملات بین المللی و حفظ سرمایه انسانی در داخل کشور فراهم شود.
6120/518

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده