ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ضرورت ساماندهی مسافربرهای مسیر شاهرود- گرگان و شاهرود- آزادشهر

به گزارش ایرنا،راه ارتباطی شاهرود - آزادشهر، 125کیلومتر و جاده شاهرود به گرگان از مسیر توسکستان 110 کیلومتر است.
در این دو مسیر همه روزه تعداد زیادی از مردم با استفاده از سواری های کرایه عمومی و خصوصی رفت و آمد می کنند.
آنچه موجب نگرانی برخی مسافران می شود، فعالیت تعدادی خودروی سواری شخصی است که هیچ نظارتی از سوی دستگاههای مسئول بر فعالیت آنها نمی شود.
با این همه ،30 سواری عمومی در این دو مسیر فعالیت می کنند، که 12 خودرو در مسیر شاهرود- آزادشهر و 18 سواری نیز در مسیر شاهرود- گرگان کارمی کنند.
حضور تعداد زیاد سواری های مسافربر شخصی در این مسیر ها، علاوه براینکه دغدغه مسافران را در پی دارد، ناراحتی رانندگان خودروهای عمومی را نیز که زیر نظر سازمان پایانه ها کار می کنند، سبب شده است.
برخی از رانندگان که مجوز فعالیت در این مسیر را دارند، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا،گفتند: تعدادی راننده سواری شخصی در مقابل پایانه این مسیرها تجمع می کنند و مسافران را با رقمی پایین تر از قیمت مصوب ، ترغیب به سوار شدن به خودرو های شخصی می کنند.
یک راننده مسیر شاهرود- گرگان گفت: مسافرانی که از طریق پایانه سوار خودرو می شوند، پوشش بیمه ای دارند در حالی که مسافربرهای شخصی این امکان را ندارند.
وی افزود:مبلغ ناچیز در کاهش کرایه مسافر بر های شخصی در مقابل پوشش بیمه ای خطرات حوادث جاده ای، رقم قابل توجهی نیست.
یک مسافر شاهرود به آزادشهر به خبرنگار ایرنا گفت:ازدحام مسافر برهای شخصی در مقابل پایانه و هجوم رانندگان برای سوار کردن مسافر ها و همچنین پیشی گرفتن رانندگان شخصی از یکدیگر ،باعث سردرگمی و آزار مردم می شود.
زهرا اکبری با بیان اینکه ،حلقه زدن تعدادی راننده اطراف مسافران و بخصوص بانوان صورت خوشی ندارد، خواستار تسریع در ساماندهی این وضعیت شد.
احمد حسینی یک مسافر دیگر این مسیرگفت: برای استراحت رانندگان و آسایش مسافران امکان خوبی در نظر گرفته نشده ودر سرما و گرما با مشکلاتی زیادی مواجه هستند.
رییس اداره پایانه ها و حمل و نقل شاهرود در این زمینه به ایرنا گفت:در شبکه حمل و نقل عمومی فروش امتیاز خط وجود ندارد.
حسن صادقی افزود:با توجه به تشکیل شرکت های حمل و نقل عمومی و ضوابط موجود مدیران شرکت ها باید نسبت به تامین وسایل نقلیه عمومی مورد نیاز خود اقدام کنند.
وی ادامه داد:رانندگانی که در این شرکت ها جذب می شوند باید دارای کارت هوشمند ،کارت سلامت ،تائیدیه اداره اماکن نیروی انتظامی ،تاییدیه بیمه و موارد لازم نیروی انتظامی باشند.
وی ادامه داد: با متخلفان احتمالی در کمسیون های مربوطه برخورد قانونی انجام خواهد شد.
صادقی با بیان اینکه ورود مسافر بر های شخصی در موضوع حمل و نقل مسافر هیچ جایگاه قانونی ندارد ،تاکید کرد : نیروی انتظامی در ساماندهی و جداسازی این رانندگان و ماشین های آنها از محوطه مذکور باید حضور پررنگ تری داشته باشد.
رییس اداره پایانه ها و حمل و نقل شاهرود گفت: تاکنون هیچ مورد تخلف از قانون برای شرکت های بومی حمل و نقل عمومی شهرستان شاهرود گزارش و پرونده ای نیز ثبت نشده است.
این مسوول افزود: شرکت های حمل و نقل عمومی اتوبوس رانی برون شهری مدیر فنی و بازرس دارند و قبل از حرکت وسیله نقلیه کاملا بررسی می شوند .
صادقی با اشاره به اینکه این بررسی هادر اتوبوس ها شامل سامانه روشنایی،کمربند های ایمنی ،سلامت فیزیکی خودرو و لاستیک ها است،تصریح کرد: تاکنون از در راه ماندن اتوبوس های شاهرودی گزارشی دریافت نشده است.
فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود گفت: ایستگاه پلیس از حدود دو ماه قبل در میدان امام رضا (ع) این شهر مستقر شده و از صبح تا شامگاه ماموران راهور برای ارائه خدمات به مسافران و انجام سایر ماموریت های خود حضور دارند.
سرهنگ غلامرضا کاظم زاده افزود: ماموران پلیس با هرگونه تخلف در این حوزه برخورد قاطع کرده و در مرحله نخست متخلفان را جریمه و اعمال قانون می کنند.
وی تاکید کرد: چنانچه مسافر برهای شخصی در مسیرهای برون شهری اصرار بر تخلف داشته باشند ، خودرو و گواهیتامه راننده آنها توقیف خواهد شد.
این مقام انتظامی با بیان اینکه حفاظت از جان مردم و مسافران برای پلیس اهمیت فراوان دارد و ساماندهی امور برای کاهش مشکلات مردم ضروری است از مردم خواست برای راحتی و آسایش خیال خود از خودروهای دارای مجوزهای تایید شده عمومی در مسافرت های درون و برون شهری استفاده کنند.
فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود تاکید کرد:برای نظارت بیشتر در آینده نزدیک واحد گشتی سواره پلیس هم در اطراف پایانه نسافربری مسیر شاهرود- آزادشهر و شاهرود- گرگان مستقر خواهد شد.
7358/6167

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده