ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حراج اطلاعات 117 میلیون عضو لینکداین

امروزه خبر هک اطلاعات مرتبط با حساب کاربری اعضای شبکه‌های اجتماعی، دیگر برای افراد تعجب آور نیست. اگر به یاد داشته باشید در سال ۲۰۱۲ نیز میلیون‌ها کاربر شبکه اجتماعی Likedin قربانی هک شدند و در واقع اطلاعات حساب کاربری ۶ میلیون نفر از این کاربران، توسط یک هکر روس به سرقت رفت. zoomit.ir - مجتبی بوالحسنی: هک دسته جمعی حساب‌های کاربری شبکه اجتماعی لینکداین اولین بار در سال ۲۰۱۲ اتفاق افتاد و در آن سال اطلاعات مربوط به حساب کاربری بیش از ۶ میلیون عضو این شبکه اجتماعی به سرقت رفت. حالا اینبار مجددا اطلاعات کاربری ۱۱۷ میلیون نفر از اعضای Linkedin توسط یک هکر روس به سرقت رفته و در دارک وب به فروش گذاشته شده است.

حراج اطلاعات 117 میلیون عضو لینکداین

امروزه خبر هک اطلاعات مرتبط با حساب کاربری اعضای شبکه‌های اجتماعی، دیگر برای افراد تعجب آور نیست. اگر به یاد داشته باشید در سال ۲۰۱۲ نیز میلیون‌ها کاربر شبکه اجتماعی Likedin قربانی هک شدند و در واقع اطلاعات حساب کاربری ۶ میلیون نفر از این کاربران، توسط یک هکر روس به سرقت رفت.

حال این هکر بازگشته و اینبار اطلاعات کاربری ۱۱۷ میلیون نفر از اعضای شبکه اجتماعی مورد بحث را هک کرده و آن‌ها را در Dark Web به مبلغ ۵ بیت‌کوین (معادل ۲۲۰۰ دلار) برای فروش قرار داده است.

نام مستعار این هکر Peace است و در گفتگو با MotherBoard تایید کرده که این اطلاعات کاربری با استفاده از رخنه امنیتی سال ۲۰۱۲ به دست آمده‌اند. این گفته تایید می‌کند که لینکداین هنوز هم نمی‌داند که Peace چگونه توانسته مجددا با استفاده از یک مشکل امنیتی قدیمی، اطلاعات حساب کاربری اعضای این شبکه اجتماعی را به سرقت ببرد.

این هکر همچنین اعلام کرده که بیشتر رمزهای عبور هک شده به با الگوریتم SHA1 به صورت رمزنگاری شده درآمده‌اند ولی با این وجود ۹۰ درصد این رمزها کرک شده‌اند. Motherboard نیز به صورت مستقل با بررسی برخی از ایمیل‌ها و رمزهای عبور هک شده، صحت این موضوع را تایید کرده است.

اگرچه احتمالا اطلاعات حساب بانکی کاربران در پروفایل Linkedin آن‌ها قرار داده نشده، اما در این شبکه اجتماعی به طور حتم برخی اطلاعات شخصی کاربران در دسترس است که از همین طریق می‌توان به بسیاری از اطلاعات دیگر افراد پی برد. بنابراین اگر شما هم از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنید بهتر است رمزعبور حساب کاربری خود را هرچه سریع‌تر تغییر دهید.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده