ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چینی ها بیشترین تمایل را برای پذیرایی از پناهجویان دارند

بر اساس نتایج نظرسنجی بی سابقه سازمان عفو بین الملل که از میان 27 هزار نفر از ساکنان 27 کشور انجام شد، 80 درصد کل پرسش شوندگان از پناهجویان در شهر، محله یا خانه خود استقبال خواهند کرد. مردم کشورهای چین، آلمان و انگلیس رتبه های اول تا سوم استقبال از پناهجویان را به خود اختصاص دادند.
نزدیک 75 درصد پاسخ دهندگان گفتند که کشورهای دیگر باید به فراریان از جنگ و شکنجه پناه دهند؛ 10 درصد از 27 هزار پاسخ دهنده این نظرسنجی پناهجویان را به خانه خود راه خواهند داد که این نسبت در میان پاسخ دهندگان چینی حدود 50 درصد است. گرچه 86 درصد چینی ها با ورود پناهجویان به کشورشان موافقند ولی تاکنون دولت این کشور اقدامی برای پذیرش آوارگان از جنگ و شکنجه انجام نداده است.
تقریباً تمام آلمانی ها و 87 درصد انگلیسی ها با ورود پناهجویان به کشورشان موافق و 17 درصد انگلیسیها با این گزینه مخالف هستند.
روس ها کمترین تمایل را نسبت به ورود پناهجویان به کشورشان داشته و 61 درصد آنها با این پیشنهاد مخالف هستند.
پرسش شوندگان کشورهای لهستان، مجارستان و دیگر اعضاء بلوک شرق سابق معتقدند که مهاجرت به ویژه از کشورهای مسلمان خاورمیانه به یکپارچگی کشورشان آسیب می زند.
بر اساس آمار کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، کشورهای چین، روسیه و شیخ نشین های حاشیه خلیج فارس پناهجویان سوری را در خاک خود پذیرش نکرده اند.
اروپام**3092**1275

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده