ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استانداربوشهر:طرح ارتقای کیفیت آموزشی درمدرسه های استان اجرا می شود

به گزارش ایرنا، مصطفی سالاری روز پنجشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: وضعیت کنونی آموزش و پرورش از لحاظ تمرکز بر کیفیت درحد عالی نیست و با کمک همه بخشها و مشارکت مردم باید این بخش را تقویت کرد.
وی با بیان اینکه موضوع محور نشست شورای آموزش و پرورش در سالجاری طرح ارتقای کیفیت آموزشی است تصریح کرد: امروز مشکل اصلی آموزش و پرورش مسائل فیزیکی و ساختمانی نیست بلکه موضوع کیفیت بخشی است.
وی اظهار کرد: ضمن اینکه افزایش تعداد کلاسهای هوشمند اقدام مثبتی است اما تهیه و تولید محتوای آموزشی قابل ارائه در این کلاسها اهمیت بیشتری دارد.
سالاری اظهارکرد: طرح ارتقای کیفیت آموزشی باید از امور جاری خارج و بعنوان برنامه اصلی هدف گذاری، تعیین شاخص و برنامه ریزی شود.
وی با اشاره به نشست اخیر خود با وزیر آموزش و پرورش گفت: دکتر فانی اعلام کرده استان بوشهر می تواند بعنوان پایلوت طرح ارتقای کیفیت آموزشی در کشور مطرح و در این زمینه این وزارتخانه حمایتهای لازم را انجام می دهد.
سالاری اظهار کرد: تلاش ما در به سرانجام رساندن طرحهای گذشته از جمله اجرای طرح سرمایشی در مدارس استان است و در سالجاری هیچ طرح جدیدی اجرا نمی شود.
وی با تاکید بر ضرورت اجرا و تقویت پژوهشسراهای دانش آموزی گفت: هر شش منطقه استان که پژوهشسرای دانش آموزی ندارند باید به این امکانات مجهز و پژوهشسرای دانش آموزی مهر بوشهر نیز که در بخش نجوم فعالیت دارد، تقویت شوند.
سالاری گفت: همکاری شهرداران، بخشداران و فرمانداران با آموزش و پرورش در قالب یک طرح پیشنهاد شده و قرار است که برای آن ضابطه نویسی، وظایف و مسئولیتها مشخص شود.
وی در باره اردوگاههای دانش آموزی بیان کرد: با تبادل زمین بین استانهای بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد برای ساخت اردوگاه دانش آموزی مشکل اردوگاههای دانش آموزی استان با توجه به شرایط آب و هوایی استان همجوار برطرف می شود.
سالاری تاکید کرد: در صورت انجام این کار استان در زمینه ساخت اردوگاه دانش آموزی بوشهر دراستان همجوار کمکهای لازم را انجام می دهد.
6047/6043

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده