ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تدارک برنامه های اوقات فراغت برای 25هزاردانش آموز بوشهری

به گزارش ایرنا، ناصر کرمی روز پنجشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: مجموعه فعالیتهای تابستانی آموزش و پرورش در هفت محور شامل قرآن و معارف اسلامی، علمی، فرهنگی و هنری، مهارتهای زندگی، ورزشی، بهداشتی، مهارت آموزی و طرح هجرت سه در 68 رشته شرکت می کنند.
وی اضافه کرد: در طرح اوقات فراغت که از اول تیر تا نیمه دوم مرداد ماه اجرا می شود یکهزار و 500 مربی فرهنگی در200 مرکز و پایگاه غنی سازی اوقات فراغت مسئولیت آموزش دانش آموزان را برعهده دارند.
کرمی اظهارکرد: برای اجرای طرح اوقات فراغت در استان بوشهر 17 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که با توجه به اینکه بخشی از این هزینه از سوی دانش آموزان تامین می شود، آموزش و پرورش به پنج میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار نیاز دارد.
وی در باره اهمیت اردوهای برون استانی ویژه دانش آموزان با توجه به شرایط آب و هوایی استان بوشهر افزود: برگزاری اردوهای دانش آموزی از نقاط قوت طرح اوقات فراغت تابستانی دانش آموزان است که باتوجه به محدودیت امکانات و اعتبارلازم زمینه برگزاری این اردوها باید فراهم شود.
کرمی اظهار کرد: سال گذشته یکهزار و 300 دانش آموز برگزیده استانی در مسابقه های مختلف فرهنگی، ورزشی، هنری و تربیتی در استان معرفی شده اند که اعزام آنها به مرحله کشوری و شرکت در اردوها ضروری است.
وی در مورد پژوهشسراهای دانش آموزی گفت: این مراکز به منظور شناسایی و رشد خلاقیتهای دانش آموزان به صورت هیات امنایی، دولتی و غیردولتی اداره می شود که تاکنون 12 منطقه آموزش و پرورش استان دارای پژوهشسرا هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: در زمان حاضر منطقه های بردخون، خارگ، بندرریگ، آبپخش، جم و شبانکاره استان بوشهر فاقد پژوهشسرا هستند.
وی با تاکید بر راه اندازی پژوهشسرای مهر در بوشهر با مرکزیت فعالیت نجوم یادآور شد: برای راه اندازی این پژوهشسراها هشت میلیارد و 200 میلیون ریال اعتبار نیاز است که انتظار داریم استان در این زمینه آموزش و پرورش را یاری کند.
کرمی اظهار کرد: با توجه به استقرار پایه دهم از سال تحصیلی آینده و وجود درس آزمایشگاه ایجاد و تقویت پژوهشسراهای استان ضروری است.
وی با اشاره به وجود آزمایشگاههای فیزیک، شیمی، زیست شناسی و رباتیک در پژوهشسراهای دانش آموزی، یادآور شد: به دلیل گرانی مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز در آزمایشگاهها و نبود نیروهای متخصص آزمایشگاههای مدرسه ها روبه تعطیلی است به همین دلیل راه اندازی پژوهشسراها در استان ضروری به نظر می رسد.
6047/6043

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده