ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اوباما حالت فوق العاده را در عراق تمدید کرد

به گزارش «شيعه نيوز»، در بیانیه پایگاه اینترنتی کاخ سفید آمده است: در روز بیست و دوم مه سال دو هزار و سه (اول خرداد 1382)، رئیس جمهور بر اساس فرمان اجرایی 13303 و قانون اختیارات اقتصادی بین المللی فوق العاده (50 U.S.C. 1701-1706)، برای مقابله با تهدید غیر عادی و فوق العاده امنیت ملی و سیاست خارجی آمریکا ناشی از موانع موجود در مقابل بازسازی عراق، احیا و حفظ صلح و امنیت در این کشور و توسعه سیاسی، مدیریتی و شرایط اقتصادی در عراق در این کشور وضع فوق العاده اعلام کرد.

موانع موجود بر سر راه بازسازی عراق، احیا و حفظ صلح و امنیت در این کشور و توسعه سیاسی، مدیریتی و اقتصادی در عراق همچنان تهدیدی غیر عادی و فوق العاده برای امنیت ملی و سیاست خارجی آمریکا محسوب می شود. به همین دلیل، حالت فوق العاده اعلام شده بر اساس فرمان اجرایی 13315 در بیست و هشتم اوت سال دو هزار و سه، فرمان اجرایی 13350 بیست و نهم ژوئیه دو هزار و چهارده، فرمان اجرایی 13364 بیست و نهم نوامبر سال دو هزار و چهار، فرمان اجرایی  13438 هفدهم ژوئیه دو هزار و هفت و فرمان اجرایی 13668 بیست و هفتم ماه مه دو هزار و چهارده باید فراتر از بیست و دوم ماه مه سال دو هزار و شانزده تمدید شود. از این رو، در راستای بخش 202 (d) قانون امور فوق العاده ملی (50 U.S.C. 1622(d)) ، من به مدت یک سال دیگر حالت فوق العاده را در زمینه برقراری ثبات در عراق بر اساس فرمان اجرایی 13303 تمدید می کنم.

این بیانیه باید در مرکز ثبت فدرال منتشر و به کنگره ارائه شود.


انتهای پیام/654

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شیعه نیوز منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X