ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

واگذاری دبیرخانه علوم و فناوری سلول‌های بنیادی به استان البرز

به گزارش خبرنگار مهر، خسرو ساکی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان البرز که پیش از ظهر پنج شنبه در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: یکی از آسیب های کنونی نظام آموزش و پرورش، حافظه محوری است.

وی با بیان اینکه تاسیس خانه علم بستر فعالیت دانش آموزان در بخش های کاربردی و پژوهشی را بیش از گذشته فراهم می کند، افزود: در کشور به اندازه ای که در بحث تولید و انتشار مقالات علمی موفق ظاهر شده ایم در بحث تولید علم متکی بر فناوری و تجاری سازی محصولات علمی موفق نبوده ایم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز با بیان اینکه با راه اندازی خانه علم بستر تبدیل علم به فناوری و ایده های قابل تجاری سازی فراهم می شود، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش باید بر ۴ رکن دانستن، بهتر زیستن، با هم زیستن و انجام امور مربوطه استوار  باشد.

وی با اشاره به اینکه دبیرخانه علوم و فناوری سلول های بنیادی به استان البرز واگذار شده است، تصریح کرد: هدف کلان این مهم ایجاد زیرساخت های لازم برای استفاده بهینه از ظرفیت های موجود در آموزش و پرورش برای توسعه علوم و فناوری سلول های بنیادی به عنوان مرز دانش است.

وی با تاکید بر اینکه فراهم کردن امکان دست یابی دانش آموزان به یافته های جدید علمی و پژوهشی از دیگر اهداف آموزش و پرورش محسوب می شود، گفت: سلو ل های بنیادی یکی از شاخه های علم و فناوری است که نقش مهمی در ارتقاء بهداشت و درمان دارد.

همچنین در ادامه زهرا صادقیان مدیر پژوهشسرای معلم ناحیه یک آموزش و پرورش شهرستان کرج با تاکید بر اینکه تاسیس خانه علم به هدایت ایده ها کمک شایانی می کند، اظهار کرد: بسیاری از این ایده های دانش آموزی توسط دیگر کشورها خریداری می شود.

وی با اشاره به اینکه با راه انداری خانه علم در استان البرز به تدریج شاهد راه اندازی خانه زیست شناسی، ریاضیات و هوافضا در این منطقه می شویم، گفت: با تحقق این مهم دانش آموزان می توانند برای انجام تحقیقات و پروژه های خود تمام اطلاعات مورد نظر را از یک مرکز جامع و متمرکز دریافت و از امکانات این مرکز استفاده کنند.

صادقیان در پایان با اشاره به اینکه در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تاکید فراوانی بر تاسیس پژوهسراها و خانه علم شده است، افزود: با تحقق این مهم زیرساخت های لازم به منظور استفاده از ظرفیت دانش آموزی فراهم می شود.

در پایان گفتنی است در جلسه شورای آموزش و پرورش استان، تاسیس خانه علم تصویب شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده