ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اعتماد و نظارت دو اصل مهم مدیریتی در نظام اسلامی است

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی صبح پنجشنبه در شورای اداری استان اظهار کرد: در مدیریت اسلامی نگاه به زیرمجموعه و ارباب رجوع متفاوت با نوع مدیریت در دیگر کشورها است.

وی بیان داشت: در نظام اسلامی کرامت مردم و محبت مردمی اصل و اساس است در صورتی که دیگر نظام های موجود دنیا مشتری مداری را اساس کار خود می دانند.

وی با بیان اینکه اولین نظام پاسخ گویی در نظام اسلامی پاسخ گویی در برابر پروردگار است، افزود: نگاه انسان و انگیزه او در ارتباط با اخلاص او شکل می گیرد و همین مهم سازمان نظام اسلامی را از دیگر نظام ها متفاوت کرده است.

نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در زندگی بزرگان دین توجه به دیگران در پرتو توجه به خداوند متعال است، گفت: دگر خواهی باید در پرتو خداخواهی باشد.

وی با بیان اینکه حقوق بشر گوش فلک را کر کرده است، بیان کرد: توجه به مردم و مردم داری در نظام مدیریتی اسلامی با نگاه دیگران متفاوت است.

وی با اشاره به اینکه باید مردم را دوست داشت و به آ نها عشق ورزید، تصریح کرد: توجه به مردم و گره گشایی از کار مردم مسئله ای واقعی و راهبردی در پرتو خداخواهی است.

وی با بیان اینکه خدمت به مردم بهترین زمینه رشد و ارتقاء در استان و کشور است، گفت: در نظام مدیریتی اسلامی اصل هم بر اعتماد و هم بر نظارت است.

رئیسی ادامه داد: نظارت نشان از بی اعتمادی نیست بلکه نظارت و بازرسی برای تداوم اعتماد است.

وی با بیان اینکه امر بازرسی و نظارت و پایشی که بتواند وضع موجود را با وضع مطلوب مقایسه کند امری واجب است، اظهار داشت: مدیران استانی باید ضمن رعایت قانون راه های برون رفت از مشکلات را پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات استان با ظرفیت و توانمندی موجود در خود استان قابل حل است، بیان کرد: گام هایی که تا کنون در جهت توسعه یافتگی در استان برداشته شده بسیار موثر واقع شده است.

لزوم ایجاد اتاق های فکر برای برون رفت از مشکلات در استان

وی ضمن اشاره به کم آبی و وضعیت بارندگی در استان اظهار کرد: مسئله آب و منابع طبیعی مسئله ای بسیار مهم و جدی است که موجب دغدغه بسیاری از روستاییان شده است.

رئیسی افزود: وضعیت استان اقتضا می کند که راه هایی برای برون رفت از مشکلات تدبیر و اتاق های فکری در این زمینه تشکیل شود.

رئیسی با اشاره به اینکه نمی توان در تمامی حوزه ها آزمون خطا داشته باشیم، گفت: نظام اسلامی نظامی تشکیل شده، تثبیت شده، توسعه یافته بر پایه عدالت و پیشرفت است.

وی با بیان اینکه امروز پیام نظام اسلامی به گوش تمامی دنیا رسیده و از نظام اسلامی الگوگیری می کنند،افزود: ابعاد مختلف مردم سالاری دینی در جامعه باید تبیین شود.

نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه امروز مقدمه تمدن اسلامی فراهم شده است، بیان داشت: کارها باید بر مبنای برخورداری از جزمیت ملی، عزم ملی و دوراندیشی کامل و نگاه به آینده انجام گیرد.

رئیسی با بیان اینکه حضور مردم خراسان جنوبی در عرصه های مختلف رکورد شکن بوده است، گفت: مردم استان در آباد کردن حرمین کاظمین نقش بسزایی داشته اند.

وی با اشاره به اینکه باید در تصمیم گیری های مدیران استانی شجاعت وجود داشته باشد، افزود: با تدابیری که صورت می پذیرد مشکلات استانی باید به پایان برسد.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به دشمنی های بسیار زیاد نسبت به نظام جمهوری اسلامی تصریح کرد: راه برون رفت مشکلات کشور تنها در اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل است.

خدمت به مردم خراسان جنوبی در جهت اهداف آستان قدس رضوی

رئیسی با اشاره به اینکه حل مشکلات جامعه در پنجه های محکم جوانان کشور است، افزود: دولت به تنهایی برای هیچ کشوری مشکل گشا نبوده است.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به همسایگی استان خراسان جنوبی با حرم مطهر امام رضا (ع)  بیان کرد: خدمت به مردم خراسان جنوبی در جهت اهداف آستان قدس رضوی خواهد بود.

وی ضمن اشاره به وجود معادن ارزشمند در استان اظهار کرد: این معادن باید در جهت توسعه یافتگی استان مورد بررسی جدی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه صنایع دستی روستایی باید مورد حمایت قرار گیرد، اظهار داشت: از تجربیات و دانش فرهیختگان ارزشمند استان باید بهره گیری شود.

نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه تجدید نظر در مفهوم خدمت، خادم و مخدوم از دستورالعمل های اساسی در آستان قدس رضوی است، گفت: دلداگان بیشتری باید بتوانند در حرم مطهر خدمت کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده