ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برنامه جامع برای تحقق اقتصاد مقاومتی تدوین شده است

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد دژپسند صبح پنجشنبه در همایش فرمانداران سراسر کشور در ساری با اشاره به تدوین برنامه جامع برای تحقق اقتصاد مقاومتی افزود: برای تحقق اقتصاد مقاومتی تعامل و همکاری همه قوا ضروری است

وی با اشاره به طرح‌های نیمه‌کاره در کشور اظهار داشت: برای اتمام طرح‌های نیمه‌تمام ملی حداقل ۴۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی از فرمانداران خواست برای واگذاری طرح‌های عمرانی و تکمیل طرح‌ها آستین‌ها را بالا بزنند و عنوان کرد: افزایش سهم درآمدهای غیرنفتی، کاهش شکاف نرخ ارز، بهبود رتبه ایران در شاخص محیط کسب‌وکار، بهبود شاخص رقابت‌پذیری اقتصاد ایران، تداوم کاهش نرخ سود بین‌بانکی، کاهش نرخ تورم، بهبود نسبی شاخص‌های اقتصادی ازجمله اقدامات و موفق ین‌های دولت تدبیر امید بوده است.

معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ادامه داد: اقدام و عمل در چهار حوزه علمی، فرهنگی، سیاسی و اجرایی باید پیگیری شود که نظریه‌پردازی، گفتمان سازی، مطالبه گری و اجرا و اقدام از ارکان آن است.

وی یادآور شد: فرمانداران در بهبود الگوی مصرف، افزایش بهره‌وری و کار آیی و تحقق اقتصاد مقاومتی سهم مهمی دارند.

به گفته دژپسند، تأمین رشد پویا، بهبود شاخص‌های مقاومت اقتصادی، دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز بیست‌ساله از مهم‌ترین اهداف اقتصاد مقاومتی است.

وی یادآور شد: اقتصاد مقاومتی اقتصادی بومی، علمی، پویا و پیشرو است و برای اجرا به هماهنگی و همکاری همه قوا نیاز دارد و به همین دلیل مقام معظم رهبری به هر سه قوا ابلاغ کردند.

همایش سه روزه فرمانداران سراسر کشور از روز سه شنبه در ساری آغاز شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده