ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دشمن هیچگاه به دنبال راهگشایی برای کشور نیستمشکلات به دست مدیران و با تکیه بر مبحث اقتصاد مقاومتی قابل حل است

ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی و نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری گفت: اساس رفع مشکل بر دست مردم است ولی راه برون رفت آن و حل آن بر دست جوانان همین کشور است زیرا دشمن هیچگاه به دنبال راهگشایی برای کشوری نبوده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌ابراهیم رئیسی دقایقی پیش در جلسه شورای اداری خراسان جنوبی با تبریک ایام شعبان اظهار داشت:  در مدیریت جامعه اسلامی که نگاه به زیر مجموعه ارباب رجوع متفاوت با نوع مدیریت‌هاست مدیریت در نظام اسلامی خود را در محضر خدا می‌بیند و در آنجا پاسخگو است.

 وی  بیان کرد: این نظام در مدیریت اسلام پاسخگویی در برابر خداست که شاخصه مدیریت نظام اسلامی نیز همین امر است و این نگاه که انسان خود را توحیدی موحد بداند و این نگرش توحیدی در مدیریت از شاخصه‌ها است.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه در زندگی امام رضا (ع) توجه به دیگران در پرتو توجه به خداخواهی است، گفت: توجه به مردم و مردم داری که برای ما ترسیم شده متفاوت با نگاه دیگران است و ما معتقد هستیم باید مردم را دوست داشت و رسیدگی به مشکلات مردم بسیار ارزشمند است.

گره گشایی یک مسئله واقعی راهبردی در پرتو خدا خواهی است

نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه توجه به مردم و گره گشایی یک مسئله واقعی راهبردی در پرتو خداخواهی است، تصریح کرد: راه خدا از میان خلق می‌گذرد و انسان در ماه رجب و شعبان می‌تواند خدمت به خلق خدا را سکوی پرش برای ارتقا به مقامات بالا بداند.

رئیسی افزود: بهترین امر برای ارتقای کار مسئولان گره گشایی از کار مردم است و نگاه محبت آمیز به مردم در فرهنگ دینی است.

وی با بیان اینکه اعتماد امری دفعی نیست، گفت: نظارت و کنترل نشانه بی اعتمادی نیست و بازرسی نظارت که وضع موجود را مقایسه و فاصله را کمتر کند در مدیریت لازم و ضروری است.

تولیت آستان قدس رضوی اظهار داشت: با گذشت 37 سال از انقلاب نمی‌توانیم آزمون خطا داشته باشیم و امروز نظام ما یک نظام تشکیل و تصویب شده که در دهه چهارم که دهه عدالت و پیشرفت است پیام انقلاب اسلامی به ملت‌ها رسیده و دارند از این پیام الگوگیری می‌کنند.

مردم سالاری دینی که امام بنیاد آن را نهاد امروز در جامعه بسیار نهادینه می‌شود

رئیسی با بیان اینکه مردم سالاری دینی که امام بنیاد آن را نهاد امروز در جامعه بسیار نهادینه می‌شود، افزود: امروز مردم سالاری دینی ارائه شده و تمدن اسلامی که مدنظر رهبر است آماده شده و روز به روز بیشتر به کارگیری می‌شود.

مردم خراسان جنوبی در هر عرصه امتحان خود را به خوبی پس دادند

وی گفت: مردم خراسان جنوبی مردمی ولایت مدار هستند که در هر عرصه امتحان خود را به خوبی پس داده و در وفاداری به نظام سرآمد هستند.

رئیسی افزود: برای رفع مشکلات خراسان جنوبی باید اقدامات خاص انجام شود و نیازهای استان نیاز به شجاعت در تصمیم گیری مدیران دارد و باید کارهایی با ماندگاری بالا انجام داد.

460 روستای خراسان جنوبی با تانکر سیار آبرسانی می‌شود

وی با بیان اینکه در حال حاضر460 روستای این استان با تانکر سیار آبرسانی می‌شود که این مشکل باید هر چه زودتر رفع شود و مدیران با احترام به قانون راه برون رفت از مشکلات را در اتاق‌های فکر بررسی کرده و با هم همفکری داشته باشند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: برخی از گره‌ها و مشکلات با ظرفیت توانمندی استان و برخی با پیگیری و گره گشایی از مرکز قابل حل است.

رئیسی بیان کرد: با یک تصمیم گیری درست مسئله مرز و بازارچه مرزی را می‌توان زمان‌بندی و پیگیری کرد و گام‌هایی نیز در این راستا برداشته شده که قابل تقدیر است.

وی گفت: همچنین برای رفع مشکلات دیگر نیز باید چاره اندیشی شود و جاده بیرجند قاین که سبب بروز تصادف زیادی می‌شود نیز باید تدابیر لازم  برای آن اندیشیده شود.

نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه وضعیت نزولات آسمانی در این مناطق کم است، گفت: باید برای مشکل خشکسالی نیز تدابیر لازم اندیشیده شود.

رئیسی با بیان اینکه روحیه صفای مردم در راه هدف وجود دارد و مردم استان سرمایه‌های خوبی هستند، افزود: افرادی که خدمت در استان را پذیرفتند از وضعیت اقلیمی اینجا راهکار برای برون رفت مشکلات داشته باشد.

وی تصریح کرد: اساس رفع مشکل بر دست مردم است ولی راه برون رفت آن و حل آن بر دست جوانان همین کشور است زیرا دشمن هیچگاه به دنبال راهگشایی برای کشوری نبوده است.

رئیسی افزود: مشکلات به دست مدیران و با تکیه بر مبحث اقتصاد مقاومتی قابل حل است و در آستان قدس رضوی در منشور 7 ماده ای که رهبر بیان کردند مردم خراسان جنوبی را همسایگان امام رضا(ع) دانسته و من به دلیل ماموریت در آستان قدس احساس مضاعف در خدمت به مردم این استان دارم.

وی اظهار داشت: معادن ارزشمند در استان قابل بررسی است و کارهایی که در روستاها انجام می‌شود باید حمایت شوند و باید بتوانیم کارهایی انجام دهیم که وضعیت استان را در همین حد تنها نبینیم تا بتوانیم گره از مشکلات مردم باز کنیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده