ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تاکید مدیرعامل سازمان منطقه آزادانزلی بر فعالسازی کریدورهای تجاری

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد انزلی ، رضا مسرور در جلسه کمیته اجرایی اجلاس شورای همکاری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشورهای حاشیه خزر با اشاره به اهمیت برگزاری این اجلاس در مراودات منطقه ای و فرا منطقه ای کشور تصریح کرد: این اجلاس در راستای تشکیل شورای همکاری مناطق آزاد حاشیه دریای خزر برگزار می شود و با توجه به ابعاد و گستره جغرافیایی کشورهای حوزه شمول، باید از ظرفیت تمامی نهادها، به خصوص وزارت امور خارجه، نهاد های اجرایی مرتبط و اتاق های بازرگانی استفاده نمود.
وی یادآور شد: در نخستین اجلاس علاوه بر اعلام رسمی تأسیس اتحادیه همکاری مناطق آزاد کریدور شمال جنوب ، تدوین اساسنامه و منشور همکاری، تعیین رئیس نایب رئیس و دبیرخانه دوره ای اتحادیه بهمراه تعیین زمان و مکان و دستور کار اجلاس بعدی انجام می شود.
وی در خصوص اهداف تشکیل این اتحادیه گفت: ایجاد هماهنگی در روشها و رفتارهای متقابل و تعادل تعرفه های خدمات حمل و نقل در تخلیه و بارگیری کالا، در زمینه گمرکات و استاندارد و انجام سرمایه گذاری های مشترک و جذب و هدایت سرمایه گذاری بخش خصوصی از جمله مهمترین دلایل تشکیل اتحادیه همکاری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کریدور شمال - جنوب است.
سازمان منطقه آزاد انزلی سال گذشته میزبانی پانزدهمین اجلاس بین المللی اتاقهای بازرگانی منطقه را بر عهده داشت و در پایان در این نشست مقرر شد دبیرخانه این اجلاس در سازمان آغاز به کار کند.
منطقه آزاد انزلی تنها منطقه آزاد ایران در حاشیه دریای خزر است؛ کشورهای حاشیه دریای خزر، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای جنوب شرقی عمده بازارهای صادرات و واردات محصولات از طریق منطقه آزاد انزلی هستند.
معافیت مالیاتی 20 ساله از تاریخ بهره برداری انواع فعالیت های اقتصادی ، آزادی کامل ورود و خروج سرمایه، آزادی مشارکت سرمایه گذار خارجی تا سقف 100 درصد و معافیت گمرکی برای ورود مواد اولیه ، قطعات و ماشین آلات مورد نیاز کارخانه ها ، فعالیت بورس کالای منطقه ، اجرای کالای همراه مسافر و اعمال قانون ارزش افزوده برای کالاهای ساخته شده در منطقه آزاد به داخل کشور از مهمترین مزایای ثبت شرکت و فعالیت اقتصادی تولیدی در منطقه آزاد انزلی است. قرار گرفتن در مسیر کریدور بین المللی شمال جنوب ، دارابودن موقعیت ویژه در زمینه ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر ، همجواری با بنادر آستراخان و لاگان در روسیه ، کراسنودسک در ترکمنستان ، اکتائو در قزاقستان و باکو در آذربایجان ، دسترسی از طریق راه های مناسب ، به بازارهای مصرف کشورهای CIS ، نزدیکی به فرودگاه بین المللی رشت از جمله مزایای منطقه آزاد انزلی است.
6030/6070

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده