پیش بینی برداشت 25 هزار تن محصولات زراعی از مزارع سیروان

حاجیعلی پور محمد رور پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: 11 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به زیر کشت غلات (جو و گندم) در سال زراعی جاری رفته است.
وی افزود: از این مقدار اراضی قریب به پنج هزار هکتار به کشت گندم و 6زار هکتار دیگر نیز به کشت جو اختصاص یافته است.
وی اظهار کرد: با توجه به بارندگی های مناسب در سال زراعی پیش بینی می شود مقدار 25 هزار تن غلات گندم و جو از مزارع سیروان برداشت شود که نسبت به زمان مشابه سال گذشته میزان برداشت بیش از 50 درصد افزایش یافته است.
پور محمد یادآور شد: در سال گذشته 2 هزار تن گندم مازاد از کشاورزان این شهرستان خریداری شد که امسال با افزایش میزان بارندگی ها پیش بینی می شود بیش از 7 هزار تن غلات شامل چهار هزار تن گندم و سه هزار تن جو مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری می شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیروان با بیان اینکه 2 مرکز برای خرید محصولات کشاورزی مازاد بر نیاز در بخش های کارزان و مرکزی این شهرستان پیش بینی شده است، گفت: برداشت محصولات زراعی با 30 دستگاه کمباین انجام می شود که 6 دستگاه کمباین بومی و مابقی از خارج استان (غیربومی) برای این موضوع تامین شده است.
پورمحمد تاکید کرد: بانک کشاورزی بعنوان بانک عامل پرداخت خرید محصولات کشاورزی مردم انتخاب شده است و هیچگونه مشکلی در پرداخت بهای محصول مازد خریداری شده به کشاورزان وجود ندارد.
شهرستان سیروان به مرکزیت شهر لومار در 65 کیلومتری ایلام قرار دارد و دارای 22 هزار اراضی کشاورزی است که از این مقدار 2 هزار و 200 هکتار آن آبی و مابقی اراضی دیم است.
7176/6034

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیش بینی برداشت 25 هزار تن محصولات زراعی از مزارع سیروان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X