ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رهبران مذهبی پاکستان واسطه بهبودی روابط اسلام‌آباد با طالبان افغان

طالبان افغان و گروه چهارجانبه مذاکرات صلح مقامات اسلام‌آباد قصد دارند برای فراهم کردن زمینه حضور طالبان افغان در روند مذاکرات صلح و بهبودی روابط با این گروه از رهبران مذهبی پاکستانی استفاده کنند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «اکسپرس نیوز» در گزارشی اعلام کرد: مقامات اسلام‌آباد متعهد شده‌اند تا پیام خود را به رهبر طالبان افغان برای از سرگیری مذاکرات صلح ارسال کنند.

اسلام‌آباد برای ارسال این پیام که توسط آن طالبان را برای حضور در مذاکرات صلح دعوت می‌کند از رهبران سیاسی، مذهبی و علمای برجسته پاکستانی استفاده خواهد کرد.

دولت پاکستان قصد دارد تا پس از دریافت پاسخ مناسب از سوی طالبان افغان، دستورالعملی را برای ادامه روند مذاکرات صلح تعیین کند.

اسلام‌آباد بر این باور است که اگر دولت کابل برای آتش بس پیش‌قدم شود و برخی خواسته‌های طالبان افغان همچون برداشتن تحریم‌های علیه این گروه و آزادی برخی رهبران آنها از سوی افغانستان پذیرفته شود، احتمال زیادی طالبان برای مذاکرات متقاعد خواهد شد.

همچنین گروه چهارجانبه مذاکرات صلح افغانستان متعهد شده تا برای از سرگیری مذاکرات صلح، شرایط طالبان افغان را بررسی کرده و برای پذیرفتن خواسته‌های قابل اجرای آنها دستورالعملی ایجاد کند.

یکی از شروط مهم طالبان افغان تعیین زمان دقیق خروج نیروهای خارجی از افغانستان است، اما گروه چهارجانبه معتقد است که اگر طرفین برای آغاز روند مذاکرات حاضر شوند راه حلی مناسب برای این خواسته طالبان افغان نیز پیدا خواهد شد.

پنجمین دور نشست گروه چهارجانبه مذاکرات صلح افغانستان با حضور مقامات پاکستان، افغانستان، چین و آمریکا روزگذشته در اسلام‌آباد برگزار شد.

انتهای پیام/.

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X