ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مدیریت پسماند در شهرهای ساحلی هرمزگان غیراستاندارد است

به گزارش ایرنا ، مهران سلجوقی پنجشنبه در بازدید از شهرهای ساحلی استان افزود: از 17 شهر ساحلی استان ، برای 13شهر مطالعات مدیریت پسماند انجام شده و برای شهرهای سیریک و گروک نیز طرح مدیریت پسماند به تصویب رسیده وطرح مدیریت شامل شیوه انتقال ، محل نگهداری ، دفن بهداشتی و بی خطر سازی است.
وی اظهارکرد: آلودگی خاک ، منابع آبی و انتقال بیماری های عفونی از پیامدهای نبود مدیریت استاندارد پسماند است که براساس قانون مدیریت پسماند کشور، دفن غیربهداشتی زباله در شهرهای ساحلی ممنوع بوده و باید در این شهرها فضای مناسبی که بتوان شیرابه و بیوگاز پسماند را جدا کرد و زباله را با خاک پوشاند ، ایجاد شود.
کارشناس مسئول پایش اداره کل محیط زیست هرمزگان با اشاره به اینکه روزانه دو هزار و 600 کیلو گرم پسماند عفونی در مراکز بهداشتی درمانی استان تولید می شود ، اظهارکرد: 12 بیمارستان استان به دستگاه هیدروکلاو برای بی خطر سازی زباله های عفونی مجهز هستند ، شش بیمارستان در حال نصب این دستگاه بوده و دو بیمارستان هم هنوز به این دستگاه ها مجهز نشده اند.
سلچوقی یاد آور شد: مسئولیت مدیریت پسماند در شهرها با شهرداری ها ، در روستاها با دهیاری ها و مسئولیت زباله های ویژه مانند زباله های بیمارستانی با تولید کننده آن است.
گفتنی است شهروندان هرمزگانی روزانه یکهزار و450 تن پسماند یا زباله تولید می کنند و سرانه تولید پسماند به ازای هر شهروند نزدیک به یک کیلوگرم زباله در شبانه روز است.
7195/6048

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده