ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تعامل اثربخش علمی با سایر دستگاهها یکی از اهداف دانشگاه بیرجند است

محمد علی بهدانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این دانشگاه در راستای ارائه مهارت های مورد نیاز آحاد جامعه در کنار دانش نظری دانشگاهی، فعالیت های متعددی را عهده دار بوده و از طرفی در جهت حل مشکلات و تنگناهای دستگاه های منطقه ای و کشوری تفاهم نامه های متعددی با سازمانهای مختلف منعقد کرده است.
وی گفت: دانشگاه بیرجند در طی فعالیت 40 ساله خود تاثیر شگرفی بر توسعه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی استان گذاشت و این موضوع به صورت یک طرح پژوهشی توسط اعضای هیات علمی دانشگاه بیرجند مورد بررسی قرار گرفت و نتایج آن به صورت کتابی منتشر شد.
وی اظهار کرد: دانشگاه بیرجند به عنوان دانشگاه مادر استان و قطب علمی شمال شرق کشور هیچگاه به سایر دانشگاه های استان به چشم رقیب نگاه نداشته بلکه فعالیت سایر دانشگاه ها را هم راستای فعالیت های دراز مدت خود می داند و همواره از آنها حمایت می کند.
وی با بیان اینکه ایجاد سایر دانشگاه های استان در راستای اجرای رسالت های دانشگاه بیرجند بوده است، بیان کرد: بیشترین تعداد عضو هیات علمی، بیشترین تعداد دانشجو (در همه مقاطع تحصیلی) و بیشترین و گسترده ترین امکانات آموزشی، پژوهشی و رفاهی، وجه تمایز دانشگاه بیرجند با سایر دانشگاه های استان است.

** دانشگاه بیرجند به لحاظ تولیدات علمی در ردیف 20 دانشگاه برتر کشور
بهدانی به پیشرفت های چشمگیر دانشگاه در حوزه پژوهش و فناوری در سالیان اخیر اشاره کرد و افزود: تولیدات علمی دانشگاه در این سالها از رشد بسیار بالایی برخوردار بوده است.
وی ادامه داد: براساس مستندات موجود دانشگاه بیرجند به لحاظ تولیدات علمی در ردیف 20 دانشگاه برتر کشور و در ردیف دانشگاه های برتر جهت انعقاد قراردادهای پژوهشی با دستگاه های اجرایی قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: دو نفر از اعضای هیات علمی این دانشگاه در ردیف 100 نفر از سرآمدان علمی کشور قرار گرفته اند که از جمله دستاوردهای این دانشگاه است.
وی اظهار کرد: در دوسال اخیر دانشگاه بیرجند با دانشگاه های معتبر خارجی تفاهم نامه همکاری امضا کرد که در سالهای آینده مردم منطقه و جامعه دانشگاهی استان از ثمرات آن بهره مند می شوند.

** 268 مقاله توسط پژوهشگران دانشگاه بیرجند در همایش های بین المللی ارائه شد
عضو هیات علمی دانشگاه بیرجند گفت: این دانشگاه در راستای جهت دهی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری به سمت حل مشکلات و رفع نیازهای واقعی منطقه و کشور، توسعه و تعمیق ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه می کوشد.
بهدانی ادامه داد: این دانشگاه همچنین بازنگری برنامه های درسی و شیوه های آموزشی به منظور تطابق با نیازهای فعلی و آتی، حمایت از تاسیس و راه اندازی شرکت های دانش بنیان دانشگاهی، همکاری با مراکز پژوهشی در خارج، ساماندهی بودجه بخش پژوهش و هدفمند نمودن آن و استفاده از بودجه های پژوهشی سایر دستگاه ها و برنامه ریزی گسترده جهت حمایت از آزمایشگاه های مرکزی و توسعه و تجهیز آنها را در دستور کار خود قرار داده است.
وی از فعالیت حدود 350 پژوهشگر در این دانشگاه خبر داد و گفت: همه اعضای هیات علمی دانشگاه پژوهشگر هم محسوب می شوند که در سال گذشته موفق به ارائه 210 مقاله ISI و 258 مقاله ISC شدند همچنین 268 مقاله توسط این اعضا در همایش های بین المللی ارائه شد.
هم اکنون حدود 51هزار دانشجو در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی استان که حدود 800 هزار نفرجمعیت دارد تحصیل می کنند.
مجوز تاسیس دانشگاه بیرجند که حدود 12هزار دانشجو دارد، در سال 1354 صادر شد ، دو سال بعد با پذیرش 120نفر دانشجو در سه رشته تحصیلی فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد.
هم اکنون دانشگاه بیرجند قطب علمی، آموزشی و تحقیقاتی شرق کشور است.
7557 / 6054

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده