ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کمبود استاد مانع توسعه دانشکده فنی حرفه ای رازی اردبیل

ترحم مصری روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: رسالت دانشکده های فنی حرفه ای ارتباط دادن بین دانشگاه و صنعت و تربیت نیروی کار است اما از 9 رشته کاردانی و یک رشته کارشناسی دانشکده فنی حرفه ای رازی در استان اردبیل فقط دو رشته با هدف گذاری آن مرتبط است.
وی افزود: توسعه رشته های مرتبط با بخش های صنعت، کشاورزی و گردشگری ضرورت دارد و برای دایر شدن رشته های ماشین های صنایع غذایی و حوزه بیوسیستم در مقطع کاردانی در این دانشکده رازی اردبیل تلاش می شود و در صورت تامین سهمیه جذب استاد محقق خواهد شد.
وی اظهار کرد: در سه شعبه دانشکده فنی حرفه ای رازی در شهرستان های اردبیل و خلخال دو هزار و 350 دانشجوی پسر و دختر در مقاطع کاردانی و کارشناسی درحال تحصیل هستند.
مصری بیان کرد: با تلاش استادان و دانشجویان دانشکده رازی اردبیل در سال گذشته دو اختراع در حوزه معماری به نام مخترع به ثبت رسید و در سال جاری نیز دو کتاب علمی به چاپ رسیده است.
او ادامه داد: دانشکده فنی حرفه ای سال ها قبل به لحاظ ضرورت ارتباط دانشگاه و صنعت از وزارت آموزش و پرورش تفکیک و به وزارت علوم محول شد اما در روند تفکیک در سه مرکز علمی، نارسایی هایی وجود دارد که یکی از آنها دانشگاه فنی رازی مرکز استان اردبیل است.
سابقه فعالیت مرکز فنی حرفه ای رازی در استان اردبیل به سال 75 برمی گردد و از سال 90 به دانشکده ارتقا یافته است.
7124/ 1257

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده