ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کشتار شیعیان در روز میلاد امام حسین دلیل اصلی تحصن علمای شیعه و سنی پاکستان است

به گزارش «شيعه نيوز»، حجت الاسلام سید حسن ظفر نقوی سخنگوی مجلس وحدت مسلمین پاکستان، به تبيين دلایل تحصن و اعتصاب غذای علمای پاکستان به ویژه حجت الاسلام و المسلمین راجه ناصر عباس جعفری دبیر کل مجلس وحدت مسلمین پاکستان پرداخت. وی با اشارہ به حوادث پیش آمدہ و کشتار شیعیان در مناطق مختلف کشور در روزھای گذشته، گفت: این تحصن و اعتصاب غذا به خاطر کودکان یتیم و خانواده‌ھای داغ دیدہ ای است که پدران و سرپرستان آنان بی گناہ کشته شدند، و دولتمرادان مانند گذشته تا بحال ھیچ اقدامی برای دستگیری عوامل ترور نکردہ اند.


حجت الاسلام نقوی نسبت به رفتار تبعیض آمیز دستگاہ امنیتی کشور با شیعیان به شدت انتقاد کرد و ابراز داشت: از یک سو در شھر کراچی، پیشاور، پاراچنار، گلگت بلتستان، دیرہ اسماعیل خان شاھد کشتار شیعیان به دست گروہ ھای تروریستی تکفیری بودہ ایم  و از سوی دیگر در شھر پاراچنار پاسبانان مرزی شرکت کنندگان در جشن سید وسالار شھیدان حضرت اباعبداللہ الحسین را به رگبار گلوله بستند و چندین تن را به شھادت رساندند.


وی افزود: پاسبانان مرزی بعد از کشتن شیعیان و دوستداران حضرت اباعبداللہ الحسین مدعی شدند که ما تروریست‌ها را به قتل رساندیم و با شکنجه دادن دستگیر شدگان آنها را مجبور به اعتراف می‌کنند که خودشان به کاروان پاسبانان حمله کرده اند تا مشکلات را به گردن آنها بیندازند.


سخنگوی مجلس وحدت مسلمین پاکستان با بیان این که تا دولت مطالبات ما را به طور کامل قبول نکند ما اینجا را ترک نخواھیم کرد، خطاب مردم پاکستان گفت: حجت الاسلام و المسلمین راجه ناصر عباس جعفری دبیر کل مجلس وحدت مسلمین پاکستان با دعوت کسی اقدام به تحصن و اعتصاب غذا نکرد و کسی را ھم برای این کار دعوت نکرد بلکه با پیروی از سیرت سید وسالار شھیدان حضرت اباعبداللہ الحسین، قیام علیه ظلم و ستم را وظیفه شرعی خود دانست و هر کس دیگری باید به این مسأله عمل کند.


وی با تاکید بر اینکه ما تا کنون از راہ قانونی مطالبات خود پیگیری کردہ ایم، گفت: ملت پاکستان باید از دولت بخواھد که وظیفه آنان را مشخص کند که آیا شیعیان این کشور نیز ھمانند تروریسیت ھا برای دفاع و امنیت خود اسلحه به دست بگیرد یا خیر؟ آیا ما به بچه ھای خود نیز کار با سلاح را باید آموزش بدهیم؟

 گفتنی است حجت الاسلام راجه ناصر عباس جعفری دبیرکل مجلس وحدت مسلمین پاکستان، از چندی پیش در اعتراض به بی تفاوتی دولت پاکستان نسبت به کشتار شیعیان این کشور به همراه چندی از علمای شیعه و سنی پاکستان دست به تحصن زده اند.


انتهای پیام/654

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شیعه نیوز منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده