ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

راه افتادن جبهه مردمی مبارزه با فساد در فضای مجازی بسیار به موقع بود


به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز):  -پرویز سروری عضو شورای اسلامی شهر تهران در خصوص لزوم تشکیل جبهه مردمی مبارزه با فساد در فضای مجازی اظهار داشت: بنده معتقدم که راه اندازی جبهه مردمی مبارزه با فساد در فضای مجازی بسیار کار پسندیده بوده است. اما معتقدم که موثر و تاثیرگذار نخواهد بود، مگر آنکه دارای شرایط و ضوابطی باشد.


وی در ادامه افزود: همان طور که می دانید، محیط فضای مجازی بسیار باز و گسترده است. به همین گستردگی این فضا، مشخص نیست که راهبر چه سازمان و چه نهادی است. هر فردی می تواند هر اقدامی که دلخواه وی است، انجام دهد و برای دیگران به اشتراک بگذارد.رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این که راهکارهای قانونی برای قانونمند کردن فضای مجازی، نه تحت عنوان محدود کردن، لازم است که وجود داشته باشد. همان طور که مشاهده می کنید، جبهه های فراوانی تشکیل شده است و هر کدام برای خودشان فعالیت می کنند. تا زمانی که راهکار قانونی و نظامند وجود نداشته باشد، نمی توان انتظار داشت که تاثیرگذاری مثبتی در حوزه مبارزه با فساد در فضای مجازی داشته باشد.سروری در ادامه تصریح کرد: به هر حال راه اندازی جبهه مبارزه با فساد در فضای مجازی در این شرایط آشفته، بسیار به موقع بوده است. بعضا شاهد هستیم که با آبروی مردم در فضای مجازی بازی می شود. بعد که مشخص می شود، هیچ گونه عقبه خاصی نداشته و تنها عده ای بودند که درصدد مقابله با آبروی مردم در فضای مجازی فعالیت می کنند.وی گفت: همان طور که می دانید، فضای مجازی بسیار گسترده و بدون چارچوب خاصی است. چگونه می توان با یک جریان بی شاخصه و بی قانون، با استفاده از جبهه مردمی مبارزه با فساد در فضای مجازی مبارزه و مقابله کرد؟ یک موقع است که مبارزه با فساد توسط فسادگران انجام می شود. این افراد و جریان ها با بی اعتماد کردن مردم نسبت به کسانی که در فضازی مجازی با فساد مبارزه می کنند، درصدد پیشبرد اهداف خود در این فضا هستند. همین موضوع می تواند بی اعتمادی در مردم را رواج و ترویج دهد.

منبع:پارس

[ منبع این خبر سایت شمانیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شمانیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X