ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آزادی نخستین دختر از اسارت بوکوحرام +عکس

خبرگزاری ابنا: پس از گذشت دو سال از ربایش ۲۱۹ دختر دبیرستانی توسط گروه تروریستی "بوکوحرام"، اولین دانش آموز این مدرسه به خانه بازگشت. به گفته برخی منابع نیجریه ای، «امینه علی انکیکی» روز سه شنبه در جنگل "سامبیسا"، در زندیکی مرز "نیجریه" با "کامرون" پیدا شد.

وی توسط یکی از نظامیان نیروی مشترک مردمی شناسایی و با کمک اهالی روستایی که در آن نزدیکی وجود داشت، به محل امنی منتقل شد.یکی از مقامات محلی در این باره اظهار داشت: این دانش آموز نیجریه ای به همراهی یک کودک توسط اهالی روستا که برای یافتن هیزم به جنگل رفته بودند، شناسایی و نجات داده شد.

امینه در اولین اظهارات خود گفت:  ۲۱۹ دانش آموز چیبوک در جنگ سامبیسا تحت کنترل عناصر بوکوحرام هستند و شش تن از آنان چندی قبل فوت کرده اند.

امینه در زمانیکه توسط عناصر گروه تروریستی بوکوحرام ربوده شد، ۱۷ سال داشت و اکنون پس از گذشت دو سال، به سن ۱۹ سالگی رسیده و به گفته مقامات محلی، خانواده وی در جریان قرار گرفته و به زودی به همراه مادرش به شهر خود یعنی شهر "امبالالا" که در جنوب چیبوک قرار دارد، بازگردانده خواهد شد.

این مقامات همچنین مدعی شدند، ۲۵ تن از دانش آموزان ربوده شده، از شهر امبالالا بوده اند.

رسانه های نیجریه در روزهای اخیر از حملات متعدد و گسترده ارتش این کشور به مواضع بوکوحرام در جنگل سامبیسا، خبر دادند.

سخنگوی ارتش این کشور نیز با تایید خبر رهایی اولین گروگان چیبوک از دست تروریست ها، افزود: این دختر اکنون در میان گروهی از مردم که او را نجات داده اند قرار دارد.

اما «سانی عثمان کاکو» نام این دختر را «فالماتا امبالالا» عنوان کرد و هنوز دلیل این تفاوت هویتی که توسط مقامات محلی و پلیس بیان شده، مشخص نیست.

در آپریل سال ۲۰۱۴ میلادی، گروه تروریستی بوکوحرام، شبانه به شهر چیبوک حمله کرده و با ورود به دبیرستان شبانه این شهر، ۲۷۶ دانش آموز این مدرسه را ربودند.

تعدادی از این دانش آموزان در ساعات اولیه ربایش، موفق به فرار شدند ولی در نهایت ۲۱۹ دانش آموز دختر، به عنوان گروگانان این گروه تروریستی باقی ماندند.

گفتنی است گروه تروریستی بوکوحرام، برای آزادی این دختران، مبالغ هنگفتی را از دولت این کشور طلب کرده بود که هنوز این خواسته آنان مورد موافقت دولت قرار نگرفته و در نتیجه این دختران، همچنان در بند این گروه تروریستی هستند.

همچنین این دختران به طور اجباری به ازدواج عناصر این گروه تروریستی درآمده اند و گمان می رود، کودکی که به همراه امینه است، حاصل ازدواج با یکی از عناصر بوکوحرام باشد.

[ منبع این خبر سایت ایران-اخبار می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایران-اخبار منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X