ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیش بینی قهرمان دو دوره المپیک از عملکرد کاروان ایران در ریو 2016

هادی ساعی در گفت و گو با ایرنا در پیش بینی خود از عملکرد کاروان اعزامی ایران به ریودوژانیرو اظهارداشت: ایران در المپیک 2012 لندن نتیجه خوبی کسب کرد و تمامی پیش بینی ها درباره رشته هایی که شانس کسب مدال طلا را داشته به تحقق پیوست و حتی در رشته هایی که شانس بیشتری برای کسب مدال داشتند نیز این اتفاق افتاد.
وی گفت: در کاروان اعزامی ایران به ریو پیش بینی می شود که در رشته هایی مانند تکواندو، کشتی و وزنه بردای مدال طلا کسب کنیم که البته در تکواندو با کسب سه مدال طلا بهترین نتیجه را خواهیم گرفت.
دارنده مدال طلای المپیک پکن در عین حال افزود: شرایط حاکم بر المپیک سخت است و پیش بینی های که از قبل درباره کسب مدال ها صورت می گیرد، امکان تحقق اش کمی سخت است، اما ایران در این رقابت ها در سه رشته در بخش مردان و دو رشته در بخش زنان شانس کسب مدال دارد.
ساعی به کسب 9سهمیه المپیک ریو 2016 از سوی زنان که برای نخستین بار رکورد بیشترین سهمیه راه یافته به بازی های المپیک را به خود اختصاص دادند، اشاره کرد و گفت:پیش بینی می شود که زنان در رشته های تیراندازی و تکواندو مدال خوشرنگی کسب کنند و کافی است که آنها به خودباوری برسند و به توانایی های خود اعتقاد داشته باشند.
وی افزود: همین که زنان ورزشکار 9سهمیه ریو را کسب کردند، نشان از توانمندی آنها دارد زیرا کسب سهمیه در برخی از رشته ها از خود المپیک سخت تر است.
به گفته دارنده مدال طلای المپیک 2004 آتن، همیشه مشکل ورزش در المپیک و بازی های آسیایی حضور کم زنان ورزشکار ایران بوده است به عنوان نمونه حضور شرکت کنندگان زن کشورهایی مانند قزاقستان، کره جنوبی، ژاپن و چین در رقابت های آسیایی نشان داد که از ما جلوتر هستند و حتی در برخی مواقع بیشتر از مردان مدال کسب می کنند.
ساعی افزوذ: باید زمینه را برای حضور بیشتر زنان در ورزش و رقابت های آسیایی و جهانی فراهم کنیم، همانطور که زنان ورزشکار ایران در بازیهای آسیایی 2014 اینچئون کره جنوبی توانستند جایگاه بهتری کسب کنند، امیدواریم این بار زنان در کسب مدال در ریو رکود شکنی کنند.
ورزشکاران ایران تاکنون در 13 رشته ورزشی 47سهمیه ریو کسب کرده اند که از این تعداد 9 سهمیه متعلق به زنان است.
زهرا نعمتی بانوی کماندار ایران در رشته تیراندازی با کمان ،نجمه خدمتی نخستین مدال آور طلایی ایران در بازیهای 2014 در رشته تیراندازی، الهه احمدی برترین زن تیرانداز جهان، گلنوش سبقت الهی و مه لقا جام بزرگ دیگر بانوان تیرانداز ایران، لیلا رجبی ملی پوش دو و میدانی ماده پرتاب وزنه، ندا شهسواری (اولین دختر پینگ پنگ باز المپیکی ایران) ، کیمیای علیزاده ملی پوش تکواندو و مهسا جاور ملی پوش قایقرانی روئینگ بانوان 9بانوی راه یافته به المپیک ریو دوژانیرو بزریل هستند.
این رقابت ها 15مردادماه در برزیل آغاز می شود.
ورزشی**9250**1379

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده