مهم ترین محورهای بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار قاریان و حافظان قرآن

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، مهم ترین محورهای بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای به شرح ذیل است:
**وظیفه امت اسلام مبارزه برای روشنگری است؛ متأسفانه بعضی دولت‌های اسلامی به ملت‌هاشان خیانت می‌کنند و با طاغوت اعظم که آمریکا است همکاری می‌کنند؛ این گرفتاری امروز دنیای اسلام و منطقه ما است.
**ایمان به خدا و کفر به طاغوت مبنای اصلی و واقعی اقتدار است ؛آمریکا «طاغوت اعظم» و «شیطان اکبر» است؛ امروز مهم ترین وظیفه علما، روشنفکران و نخبگان، «روشنگری» و «جهاد تبیینی» در قبال فریبکاری های طواغیت است و امت اسلامی نیز باید فریب وعده های قدرتها را نخورد و از تهدیدهای آنها هم نهراسد.
**قرآن محور «وحدت امت اسلامی» است؛در شرایطی که سیاست های استکبار بر ایجاد اختلاف و درگیری میان مسلمانان است، امت اسلامی باید با تمسک به این نعمت بزرگ الهی در مسیر وحدت و انسجام حرکت کند.
**یکی از برکات جلسات قرآنی انسِ قشرهای مختلف مردم به‌ویژه جوانان با قرآن است؛امت اسلامی، امروز بیش از هرزمان دیگر نیازمند تعالیم و مفاهیم و معارف قرآن است زیرا واقعیات زندگی مسلمانان، فاصله زیادی با قرآن دارد.
** قدرت های طاغوتی تلاش گسترده ای برای ضربه زدن به اسلام و امت اسلامی دارند؛آنها می دانند که اگر مسلمانان قدرت داشته باشند و صدای آنان رسا و بلند باشد، قادر به ظلم به ملت ها نیستند و موضوع فلسطین به‌عنوان غصب یک کشور اسلامی به فراموشی سپرده نخواهد شد.
**رمز غلبه بر این توطئه ها تمسک به قرآن و بدست آوردن مبانی اصلی قدرت است؛ قدرت واقعی در «ایمان و پایداری» و «کفر به طاغوت» است.
**کشورهایی که در منطقه، مجری سیاست های آمریکا هستند، در واقع به امت اسلامی خیانت و زمینه نفوذ امریکا را فراهم می کنند.
**ایمان و پایداری ملت ایران و ایستادگی آنان در مقابل زیاده خواهی های امریکا عامل اصلی اقتدار جمهوری اسلامی ایران است؛ علت هراس قدرت ها از ملت ایران و انواع توطئه ها برضد این ملت، اقتدار بر مبنای اسلام، است و دشمن از «اسلام مقتدر» و «اسلام شجاع» می‌ترسد.
**مواضع و عملکرد صادقانه جمهوری اسلامی ایران، عامل اصلی تاثیرگذاری ایران در میان مسلمانان و یکی دیگر از عوامل اقتدار نظام اسلامی است.تاکنون نه وعده های طواغیت توانسته ملت ایران را فریب دهد و نه تهدیدهای آنها موجب ترس ملت شده است.
**یکی از نیازهای مبرم دنیای اسلام فریب نخوردن در قبال وعده های قدرتها و نهراسیدن از تهدیدهای آنها است؛ امروز مهم ترین وظیفه همه در امت اسلامی به‌ویژه علما، روشنفکران و تحصیل‌کردگان کشورهای اسلامی، مبارزه برای روشنگری و جهاد تبیینی درباره حقایق دنیای اسلام است.
**ظهور گروه های تروریستی تکفیری در منطقه و ایجاد جنگ و اختلاف میان مسلمانان به نیابت از دشمنان، نتیجه گمراهی و فقدان روشنگری است؛ باید از محافل قرآنی برای روشنگری، استفاده کرد و کسانی که از کشورهای مختلف به این محافل می آیند، باید ملت های خود را ارشاد و آگاه کنند.
**کمک و نصرت الهی منوط به حرکت ملت های اسلامی است و این حرکت در گرو جهاد تبیینی است؛تردیدی وجود ندارد که «جبهه کفر»، سرانجام در مقابل «جبهه اسلامی مبارز و مجاهد» وادار به عقب نشینی خواهد شد.
سیام**7261** 1336

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مهم ترین محورهای بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار قاریان و حافظان قرآن» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X