ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تصویر آماری چک‌ های برگشتی در پاییز

بانک مرکزی روز گذشته آمار چک‌های مبادله شده و برگشتی را منتشر کرد. روزنامه دنیای اقتصاد: بانک مرکزی روز گذشته آمار چک‌های مبادله شده و برگشتی را منتشر کرد.

این آمار پیش از این در گزارش‌های شاخص ماهانه و به شکل منظم در هر ماه منتشر می‌شد؛ اما در حال حاضر انتشار آمارهای چک برگشتی تغییر کرده و به شکل دوره‌ای منتشر می‌شود.

براساس آمارهای این گزارش، تعداد چک‌های مبادله شده در مقطع سه ماهه مهر ماه لغایت آذر ماه 1394 معادل 77 ميليون فقره گزارش شده است.

همچنین مبلغ چک‌های مبادله در این بازه زمانی، معادل 1041 هزار میلیارد تومان گزارش شده و میانگین مبلغ چک‌ها معادل 5/ 13 میلیون تومان است. از اين تعداد در مجموع 6/ 2 ميليون فقره چک‌ به مبلغ 8/ 30 هزارميليارد تومان برگشتی با ميانگين مبلغ 8/ 11 ميليون تومان طی دوره مذکور بوده است.

نسبت چک‌های برگشتی به کل چک‌های مبادله شده از نظر تعداد 3/ 3 درصد و مبلغ 9/ 2 درصد است. به گزارش بانک مرکزی سهم چک‌های برگشتی اشخاص حقیقی به کل چک‌هاي مبادله شده از نظر تعداد 2/ 3 درصد و از نظر مبلغ 4/ 2 درصد و سهم چک‌های برگشتي اشخاص حقوقی از نظر تعداد 1/ 0 درصد و از نظر مبلغ 5/ 0 درصد است.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده