ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دو دقیقه مهم در بهداشت مسواک

عضو ایرانی دانشگاه آخن آلمان با تأکید بر دو دقیقه مهم در بهداشت مسواک زدن، از مکانیزمی در خمیر دندان گفت که کمتر مردم از فواید آن اطلاع دارند.

سید مسعود مجاهدی نسب - متخصص لیزر در دندانپزشکی و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه آخن آلمان در برنامه ای با موضوع دندانپزشکی ایران، چالش‌ها و توانمندی‌ها اظهار داشت: برای جلوگیری از پوسیدگی دندان مسواک زدن سه بار در شبانه روز باید جدی گرفته شود و زمان مسواک زدن هر دفعه بین دو تا سه دقیقه باشد و نباید محکم مسواک زد و از مسواک نرم استفاده شود و با حرکات آرام مسواک بزنند تا این سه دقیقه را پر کنند چون اثر فلوراید که در تمامی خمیر دندان‌ها وجود دارد بعد از دو دقیقه ایجاد می‌شود.

مجاهدی نسب با اشاره به پیشگیری قبل از درمان، گفت: پیشگیری بهتر از هر نوع درمانی است و این فقط به حوزه دهان و دندان اختصاص ندارد اما برای رشته دندانپزشکی این موضوع می‌تواند مهمتر جلوه کند، عنوان کرد: اگر ما آگاهی مردم را بیشتر کنیم و در مدارس برنامه ریزی کنیم تا بچه‌ها در سنین پایین آگاهی داشته باشند که پیشگیری به چه معنا است و اینکه اگر بهداشت رعایت نشود، بیماری‌های دهان و دندان به چه سمتی می‌رود، در این صورت بیش از ۵۰ الی ۶۰ درصد مشکلات را می‌توانیم کنترل کنیم و آن موقع نیاز به درمان‌های سنگین‌تر، خشن‌تر و پر هزینه‌تر نخواهیم داشت.

وی در این برنامه رادیویی با اشاره به دوران بارداری به سلامت دهان و دندان در این دوران پرداخت و اظهار داشت: سلامت دهان و دندان یک خانم باردار در سلامت نوزاد تاثیر مستقیم خواهد داشت و ثابت شده است که اگر مادری در دوران بارداری دچار عفونت‌های اطراف لثه و پوسیدگی‌های متعددی باشد احتمال اینکه نوزاد نارس و یا تولد نوزاد با وزن کم را داشته باشیم، بالا خواهد رفت.

[ منبع این خبر سایت الف-فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-فناوری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده