ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سازمان ملل تخریب و مصادره اموال فلسطینیان توسط رژیم صهیونیستی را محکوم کرد

به گزارش مشرق، رابرت پایپرمسئول هماهنگی کمک های انساندوستانه سازمان ملل در مناطق اشغال شده فلسطینی روزچهارشنبه با صدور اطلاعیه ای حمله ماموران رژیم صهیونیستی به خانه ها و اموال ساکنان فلسطینی منطقه جبل البابا در روز دوشنبه 16 ماه مه را به شدت محکوم کرد.

به گفته این مقام دراین تهاجم 7 خانه فلسطینی که ازمحل کمک های انساندوستانه برای فلسطینیان ساخته شده بود ویران شده و مصالح مربوط به سه خانه دیگربه مصادره ماموران این رژیم در آمده است.

پایپر یاد آور شده است که دراثر این اقدام غیر انسانی ماموران رژیم صهیونیستی 49 نفر دیگر از فلسطینی های منطقه جبل البابا در قدس شرقی که 22 نفر از آن ها کودکان خردسال بوده اند آواره و بی خانمان شده اند.

مسئول هماهنگی کمک های انساندوستانه سازمان ملل در این اطلاعیه نوشته است که مقامات رژیم صهیونیستی برغم تعهدات بین المللی خود مبنی بر ایجاد تسهیلات بی وقفه رفاهی برای ساکنان نیازمند مناطقی نظیر جبل البابا ، تا کنون بار ها این محله ها را مورد تهاجم قرار داده و بسیاری از ساکنان آن را بی خانمان کرده اند.

پایپر بایاد آوری این که ویرانی خانه فلسطینیان و از میان بردن دارایی های آن ها فشارهای سنگینی را بر آن ها وارد می آورد و آنان را به ترک سرزمین های مسکونی خود وادار می کند چنین اقداماتی را نقض اشکار مفاد کنوانسیون چهارم ژنو توصیف کرده وبار دیگر از مقامات این رژیم خواسته است تا به این گونه تهاجمات غیرانسانی خاتمه دهند.

بر اساس همین اطلاعیه تنها در چهار ماه اول سال 2016، 600 خانه مسکونی و یا زیربنای خانه های فلسطینی در کرانه های باختری ویران و یا مصادره شده اند که این رقم به مراتب بیشتر از مجموع خانه های ویران شده فلسطینیان در سال 2015 بوده است.

بر همین اساس دست کم 900 فلسطینی خانه های خود را از دست داده و آواره شده اند و بیش از2500 نفر از آنان همه دارایی های خود را در نتیجه هجوم نیروهای صهیونیستی از دست داده اند.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز-بین المللی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X