ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نقش چشمگیر مهاجرت در افزایش آمار اعتیاد یزد

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمحمد میرمحمدی، عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان یزد اظها رداشت: در آمارهای پژوهشی آمار مهاجرت در افزایش اعتیاد چندان مورد توجه قرار نگرفته و در حالی که ما مهاجرت از شهرستان‌های اطراف به یزد را نیز مهاجرت می دانیم، در تفکر عامه مردم و در آمارهای پژوهشی، تنها اتباع خارجی مهاجر شناخته می شوند.

وی با بیان اینکه ویژگی های صنعتی و معدنی استان یزد مهاجرت به این استان را در دهه های اخیر افزایش داده است، بیان کرد: نمی توان نقش مهاجرت را در افزایش آمار اعتیاد در این استان نادیده گرفت.

استاندار یزد تصریح کرد: باید به دنبال بررسی مسائل و مشکلاتی که مهاجرت ایجاد می کنم باشیم و ببینیم باید چه برنامه ریزی هایی انجام دهیم تا آسیب های مهاجرپذیری در استان یزد کاهش پیدا کند.

میرمحمدی با تاکید بر لزوم انجام کار پژوهشی در زمینه اعتیاد عنوان کرد: در همه دنیا برای مقابله با مسائلی همچون اعتیاد و آسیب های اجتماعی بر اساس کارها و آمارهای پژوهشی برنامه ریزی می شود در حالی که در کشور ما پژوهش در حوزه اعتیاد چندان مورد توجه قرار نگرفته است.

آمادگی خانواده ها در مقابل موارد آسیب‌زا در برنامه ششم دیده شده است

استاندار یزد با اشاره به افزایش عوامل آسیب زای اجتماعی تاکید کرد: جامعه به ویژه خانواده ها باید در مقابل هر چیز آسیب زننده هوشیار باشند و آمادگی لازم در آنها ایجاد شود که البته این موضوع در برنامه ششم توسعه دیده شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد نیز در این مراسم با بیان اینکه نفس مهاجرت بد نیست و مهاجرت برای استان یزد در مقاطعی برکاتی نیز به دنبال داشته است، اظهار داشت: به عنوان نمونه آیت الله شهید صدوقی کرمانشاهی بود یا مرحوم رشتی واقف بزرگ یزدی رشتی بود که این دو نمونه منشأ خدمات ارزشمند برای استان یزد بوده اند.

حجت الاسلام سید محمدشریف حسینی کوهستانی تاکید کرد: اما در برهه فعلی آنچه مهم است این است که برای اتباع خارجی و مهاجران داخلی چه برنامه ریزی هایی در استان شده و مسئولان استان چه وظایفی در قبال آنها دارند.

مهاجرت بدون برنامه باعث بروز مشکلات و آسیب های اجتماعی می شود

وی تصریح کرد: به نظر می رسد برای اتباع خارجی باید از طریق کارفرما برنامه ریزی کنیم و نباید مستقیم وارد عمل شویم.

حسینی کوهستانی بیان کرد: آسیب شناسی مهاجرت در شرایط کنونی و مهاجرت به منظور یافتن شغل، می تواند به کاهش آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد و طلاق کمک کند.

وی افزود: مهاجرت بدون برنامه و با شدت بالا باعث بروز مشکلات اجتماعی می شود و نباید از آسیب‌های آن غافل ماند.

اولویت شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر همچنان پیشگیری است

دبیر ستاد مبارزه با موادمخدر استان یزد نیز در این نشست اظهار داشت: در سال ۹۴ اولویت اصلی این شورا پیشگیری و راه‌کارهای آن بود و اقدامات بسیاری نیز در این حوزه توسط پلیس مبارزه با موادمخدر و سایر اعضای این شورا انجام شد.

روستایی تاکید کرد: مبارزه با کشت خشخاش به ویژه در استان‌های غربی کشور نیز در دستور کار ملی قرار گرفته ضمن اینکه دیگر راهکارهای پیشگیری از موادمخدر مورد بررسی قرار گرفته و به مرحله اجرا درآمده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده