ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

صدور بسیاری از بخشنامه های رفع موانع تولید به برکت اقتصاد مقاومتی است

به گزارش خبرنگار ایرنا مجید خدابخش ، شامگاه چهارشنبه در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان اردبیل افزود : بسیاری از این بخشنامه ها که در گذشته امکان صدور آنها به آسانی وجود نداشت در واقع از رهگذر مهمترین موضوع روز کشور یعنی اقتصاد مقاومتی کاربردی شده اند.
وی اظهار کرد : بدهی واحدهای صنعتی و تولیدی به ارگانهایی ازقبیل تامین اجتماعی ، دارایی و معوقه های مربوط به تسهیلات بانکی و نیز مشکل چک های برگشتی آنها ازجمله مواردی بودند که تا قبل از طرح اقتصاد مقاومتی ، صاحبان واحدهای صنعتی و تولیدی و سرمایه گذاران را دچار مشکل می کرد.
وی با اشاره به اینکه اینگونه صاحبان واحدهای صنعتی به خاطر مشکل مالی و کمبود نقدینگی قادر به پرداخت مطالبه های این ارگانها و بانکها نبودند افزود : برای تسهیل در راه اندازی چرخه تولید که یکی از محورهای اصلی اقتصاد مقاومتی می باشد وزارتخانه ها و سازمان های ذیربط و نیز بانک مرکزی به منظور رعایت حال تولیدکنندگان بخشنامه هایی را صادر کردند که براساس آنها شرایط مناسبی برای تادیه این بدهی ها فراهم گردیده است.
او گفت : با چنین تدابیری قسمت عمده ای از مشکل های صاحبان واحدهای صنعتی و تولیدی بر طرف و شرایط برای دریافت مجوزهای لازم و یا ادامه فعالیت های آنها فراهم شده است.
وی با اشاره به اینکه از مجموع هفت هزار و 500 واحد صنعتی نیمه فعال و مشکل دار در سطح کشور که قرار است در برنامه مخصوص اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار بگیرند تعداد 150 واحد مربوط به استان اردبیل می باشند یادآوری کرد : باید با تلاش بیشتر به گونه ای عمل کنیم که از غافله و فرصت به وجود آمده عقب نمانیم.
استاندار اردبیل در ادامه سخنان خویش ، یکی از مواردی که منجر به ایجاد مشکل مالی در کارخانه ها و واحدهای صنعتی و تولیدی اردبیل و نیمه فعال شدن آنها شده است را کمبود و یا نبود بازار صادرات برای آنها دانست.
خدابخش ، با بیان اینکه تولید ، فروش و صادرات سه موضوع جداگانه می باشند و نباید چنین باشد که یک نفر هم تولید کننده باشد و هم خودش به عنوان فروشنده و صادر کننده ، کار بازاریابی و صادرات را انجام دهد افزود : باید با برنامه ریزی مناسب این فرهنگ مهم را در حوزه تولید جا بیاندازیم.
وی آشنایی به مهارت و فن مورد نیاز برای هرکدام از مباحث مربوط به تولید ، فروش و صادرات را لازمه موفقیت در این زمینه دانست و افزود : به عنوان مثال برای موفقیت صادر کننده یک استان مرزی مانند اردبیل آشنایی به زبان خارجی از نیازهای اساسی است.
وی خاطرنشان کرد : صاحبنظران در دنیای کنونی یکی از راههای رونق تولید را افزایش میزان فروش به واسطه تحریک تقاضا و فزونی مصرف می دانند.
وی همچنین ترویج سوق دادن مردم به مصرف کالاها و تولیدهای داخل کشورمان را از محورهای اصلی اقتصاد مقاومتی ذکر و اظهار کرد : بطور یقین این تحریک تقاضا و افزایش مصرف در جامعه ؛ هنگامی مفید خواهد بود که برای کالاهای تولید کشورمان انجام پذیرد.
به گزارش خبرنگار ایرنا در این نشست که در سالن شیخ صفی الدین اردبیلی استانداری اردبیل تشکیل شد برنامه تدوین شده ویژه اقتصاد مقاومتی 20 ارگان و اداره اجرایی این استان یک به یک مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا فردا پس از یک مرور دوباره تا پایان اردیبهشت ماه جاری به ستاد اقتصاد مقاومتی کشور ارسال شود.
استاندار اردبیل همچنین گفت : براساس دستور مقام معظم رهبری قرار بر این شده است که در پایان سال در هر استانی تعدادی از دستگاه های اجرایی که توانسته اند پروژه ها و برنامه های مربوط به اقتصاد مقاومتی را به شکل بطور کامل مطلوب اجرایی کنند مورد تقدیر قرار بگیرند.
خدابخش ، با بیان اینکه این کار با استفاده از یک نرم افزار ویژه انجام خواهد شد ابراز امیدواری نمود که همه دستگاههای اجرایی استان اردبیل با مدیریت جهادی بتوانند گام موثر در ارتباط با تحقق اقتصاد مقاومتی بردارند.
6019/6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده