ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

در انتخابات شورای شهر، ۵۰۰ هزار رای سفید انداخته شد اطلاح‌طلبان شورای شهر، پشت پرده لابی می‌کنند؟

در انتخابات شورای شهر، ۵۰۰ هزار رای سفید انداخته شد/ اطلاح‌طلبان شورای شهر، پشت پرده لابی می‌کنند؟ جامعه > شهری - مهر نوشت: رییس فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران گفت: نمی‌خواهیم با انتقادهای پی در پی شهر را به حاشیه ببریم و قصد داریم چرخ تهران بچرخد.

جلسه فراکسیون اصلاح طلبان شورا با حضور احمد حکیمی‌پور، محمد سالاری و محمد مهدی تندگویان برگزار شد. در ابتدای این جلسه، احمد حکیمی‌پور با اشاره به عملکرد فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای چهارم شهر تهران گفت: اصلاح‌طلبان در سال ۹۲ بیشتر بر انتخابات ریاست جمهوری متمرکز بوده و انتخابات شورای شهر را جدی نگرفتند، ما در انتخابات شورای شهر در حد مقدورات وارد شدیم و ۱۴ نفر از لیست اصلاح‌طلبان رای آوردند و توانستند به شورای شهر وارد شوند. به لحاظ لیستی بیشترین تعداد لیست متعلق به اصلاح‌طلبان بود که توانستند وارد شورای شهر شوند.

وی با اشاره به به عملکرد سال نخست اصلاح طلبان در شورای شهر تهران گفت: در سال اول شورای چهارم شهر که ریاست با اصلاح طلبان بود، فراکسیون توانست عملکرد بهتری از آنجایی که در سال‌های بعد هیات رییسه از دست اصلاح‌طلبان خارج شد، فراکسیون فعالیت خود را ادامه داد اما در مقایسه با سال اول فعالیت‌هایش کاهش یافت.

حکیمی پور بیان اینکه ریاست دو کمیسیون شهرسازی و حمل و نقل با اعضای اصلاح‌طلب است گفت: با اینکه قالیباف، کاندیدای اصلاح‌طلبان برای شهرداری نبود، اما پس از انتخاب مجددش به عنوان شهردار به دیدار وی رفته و از آنجایی که وی شهردار انتخابی شوراست، برای حل مشکلات شهر با وی تعامل خواهیم داشت تا چرخ شهر خوب بچرخد.

این عضو شورای شهر تهران در پاسخ به برخی از انتقادات که چرا اصلاح‌طلبان شورا در سال آخر فعالیت به دنبال ارائه گزارش هستند گفت: ما منتظر جمع‌بندی نهایی فعالیت‌های خود بودیم و عملا جمع‌بندی در پایان سال فعالیت صورت می‌گیرد.

حکیمی‌پور اضافه کرد: رویکرد اصلاح‌طلبان در شورای شهر، فرهنگی و اجتماعی است، توانستیم در برنامه دوم توسعه شهرداری در کنار مسائل دیگر توجه به رویکرد فرهنگی و اجتماعی بگنجانیم تا هویت شهری و زندگی در تهران، سروسامان بگیرد.

وی با بیان اینکه در طول این سه سال اعضای اصلاح‌طلب ۹۴ تذکر به شهرداری داده‌اند، گفت: از نیمه دوم امسال کمیسیون‌ها و کمیته‌ها که اعضای اصلاح‌طلب در آن حضور دارند گزارش عملکرد خود را ارائه خواهند داد.

رییس فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران با اشاره به برنامه‌های اصلاح‌طلبان شورا برای انتخابات آتی گفت: اصلاح‌طلبان همواره در حال اصلاح خود هستند تا امور را بتوانند پیش‌ ببرند و اول باید این اصلاحات را از خود شروع کنیم و باید بگویم عملکرد اعضای شورای شهر در این مدت برای ما مهم است و ما برای اینکه به انتخاب غلطی دست نزنیم، بررسی‌های خود را دقیق‌تر انجام خواهیم داد.

حکیمی‌پور با بیان اینکه لیست اصلاح‌طلبان برای دوره پنجم شورای شهر تهران سفارشی نیست، گفت: لابی‌های پشت پرده و سفارس در لیست اصلاح‌طلبان نداریم بلکه باید ضابطه‌مند و براساس معیارها انتخاب شوند چراکه در شهر تهران مردم به جریان رای می‌دهند و در دوره پنجم برای بستن لیست دقت بیشتری خواهیم داشت.

رییس فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران با پیش بینی این که مشارکت مردم در انتخابات شورای پنجم بالا است گفت : در شهر تهران و در انتخابات دوره چهارم ۵۰۰ هزار نفر رای سفید به داخل صندوق‌ها انداختند اگر ما تنها روی ۱۰ درصد از این افراد کار می‌کردیم می‌توانستیم با ۲۴ عضو وارد شورا شویم حالا که اهمیت شورا برای مردم مشخص شده، به نظر می‌رسد رقابت سال آتی پرشورتر و سنگین‌تر خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا تذکرات اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران کم است، اظهار کرد: صبحت‌های شفاهی که قبل از ورود به جلسات توسط اعضا قرائت می‌شود، برای شهرداری الزام‌آور نیست و اعضای اصلاح‌طلب تذکرات کتبی خود را طبق ماده ۷۳ به صورت کتبی به رییس شورا ارائه و او نیز تذکر را به شهردار تهران منتقل می‌کند.

رییس فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران با بیان اینکه نباید عدم ارائه تذکر توسط اعضای اصلاح‌طلب را به حساب ضد و بند عافیت طلبی و لابی‌های پشت پرده گذاشت، گفت: شورا محل تضارب آراء است و اعضا می‌توانند براساس قانون و مصلحت مردم تصمیم بگیرند.

حکیمی‌پور در پاسخ به برخی انتقادات مبنی بر اینکه چرا مخالف اصلی طرح صیانت از باغات که توسط یک اصلاح‌طلب برای بررسی به صحن شورای شهر آورده شده بود، عمدتا توسط اصلاح‌طلبان رد شد؟ پاسخ داد: کار فراکسیون کار پادگانی نیست که همه اعضاء را مجبور کنیم تا نظر ما را داشته باشند، بلکه دیدگاه اعضا از یک فراکسیون می‌تواند متفاوت باشد و این کار شوراست اما در تصمیمات سیاسی با یکدیگر متحد هستیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر انفعال اعضای اصلاح‌طلب شورا گفت: منفعل بودن اعضای اصلاح‌طلب را قبول ندارم چراکه شما اگر به آمار نگاه کنید متوجه می‌شوید به لحاظ حضور و غیاب و شرکت در جلسات کمیسیون‌ها، اصلاح‌طلبان فعال‌تر هستند.

رییس فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران در پاسخ به برخی انتقادات خبرنگاران مبنی بر اینکه برخی اعضای اصلاح‌طلب شورای شهر در جریان بررسی دستورات جلسه منفعل هستند گفت: اینطور تصور نکنید که این اعضاء در باغ نیستند بلکه ممکن است در کمیسیون‌ها و در هنگام بررسی موضوع به جمع‌بندی رسیده و نظر نهایی خود را در شورای شهر اعلام کند.

وی ادامه داد: آسیب شورا این است که نمی‌توان هر تخلفی را خبری کرد و آن را در خیابان جار زد، چراکه شهرداری به مانند نانوایی است و اگر از کارش غفلت کنیم نان سوخته به مردم می‌دهد و اخبار جنجالی باعث می‌شود که به بدنه شهرداری فشار آمده، اخبار درگوشی زیاد شود و ممکن است حاشیه بر متن غلبه کند .

رییس فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران درخصوص لیست نهایی اعضای شورای شهر و اینکه آیا اعضای فعلی در لیست سال آینده حضور خواهند داشت؟ گفت: در فرآیند تعامل و بررسی، لیست اصلاح‌طلبان را نهایی خواهیم کرد اما به نظر من به عنوان رییس فراکسیون اصلاح‌طلبان، درشورای شهر عملکرد مثبتی داشتند.

حکیمی‌پور در پاسخ به این سوال که چرا در نامه شکایت حقانی از چمران اعضای اصلاح‌طلب تمایم اعضای اصلاح طلب از وی حمایت نکردند گفت: نامه شکایت از چمران موضوع فراکسیون نبوده و حقانی به صورت کارشناسی از هیات رییسه شکایت کرده است و همه تصمیمات ما حزبی و گروهی نیست، چراکه در گروه اصلاح‌طلبان تنوع صداهای مختلف شنیده می‌شود و جریان اصلاح طلبی از بالا به پایین و یا پادگانی نیست.

رییس فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران با اشاره به نقش مثبت اصلاح‌طلبان در شورای شهر چهارم تصریح کرد: تغییر رویکرد شهرداری از ارائه خدمات صرف به رویکرد فرهنگی اجتماعی از دستاوردهای اصلاح‌طلبان بوده است. همچنین نهادینه شدن نهال شورایاری‌ها که در تعامل با دولت و مجلس به ثمر نشست نیز با تلاش اصلاح طلبان صورت گرفت و دیگر شاهد اختلال در نظام شورایاری نخواهیم بود.

حکیمی‌پور با اشاره به نقش اصلاح‌طلبان در حسابرسی از شرکت‌ها و سازمان‌ها و معاونت‌های شهرداری تهران گفت: شهر تهران با هزینه تمام شده بالایی اداره می‌شود و بررسی این موضوع نیز قرار داشته و دارد.

۴۷۴۷

کلید واژه ها: شورای شهر تهران -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X