ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بیانیه ها به تنهایی برای متوقف شدن تجاوزات رژیم صهیونیستی کافی نیست

شیخ محمد حسین روز چهارشنبه درگفت و گو با الشرق الاوسط افزود : لازم است اقدامی عملی در محافل بین المللی و منطقه ای برای دفاع از حقوق مشروع فلسطینیان صورت گیرد .
مفتی قدس اضافه کرد : درصورت اجماع کشورهای اسلامی وعربی بر یک موضع واحد و استفاده از تمام توان و ظرفیت های موجود جهان اسلامی می توان به حلی عادلانه برای مساله فلسطین دست یافت ، در این صورت این کشورها می توانند راه حلی معقول که متضمن تامین همه حقوق فلسطینان باشد را ارایه دهند .
وی هشدار داد : تفرقه و تشتت گروه های فلسطینی و کشورهای عربی و اسلامی به ضرر مساله فلسطین است ، قضیه فلسطین محور اساسی وحدت همه گروه های فلسطینی و کشورهای عربی و اسلامی است زیرا به وضوح نمایانگر و شاخص عقیده اسلامی ، تمدن و تاریخ جهان اسلام است .
شیخ حسین با اشاره به فتواهای خاخام ها در رابطه با کشتار فلسطینیان و شلیک بی دلیل به آنان اظهار داشت : ما این فتواها را محکوم کرده و آنها را به شدت مردود می دانیم وهمه مکاتب فکری و دینی وقوانین وسازمان های بین المللی نیز این نگرش را رد می کنند ، این فتواها نژادپرستانه و در راستای تحریک عمومی علیه فلسطینیان و ترغیب یهودیان به کشتن آنها است.
شیخ محمد حسین مفتی قدس همچنین در رابطه با فتوای سفر به قدس در سایه سلطه رژیم صهیونیستی برآن ، تصریح کرد: این سفربا قصد زیارت اماکن مقدسه و اعلام حمایت از ساکنان فلسطینی بیت المقدس ، نوعی مقاومت در برابر اشغالگری این رژیم بوده و از نظر ما به نوعی همیاری آنان برای ادامه مقاومت به شمار می رود.
وی ادامه داد : ما از این سفرها حمایت می کنیم مشروط بر اینکه در چارچوب فتواهای موجود از جمله شرط به رسمیت نشناختن رژیم صهیونیستی و اشغالگری آن دربیت المقدس وعدم تعامل با آن به عنوان یک کشور و عادی سازی روابط ، باشد.
وی ازعلاقمندان زیارت بیت المقدس خواست درصورت تمایل به سفربه این شهر، هماهنگی های لازم را با مقامات فلسطینی و اردنی صورت دهند.
شبک 6002 / 1064

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده