ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

واکنش انصارالله به خروج هیات ریاض از مذاکرات

رئيس هيات مذاكره كننده يمني درمذاكرات كويت گفت عقب نشيني هيات رياض از مذاكرات كويت، نشان دهنده شكست آنان و تمايل آن ها به ادامه جنگ در يمن است. العالم: "محمد عبدالسلام" سخنگوي انصارلله گفت كه فرستاده سازمان ملل در يمن در جلسه ديروز (سه شنبه) چهار موضوع شامل تضمين هاي نظامي - كميته نظامي، تضمين هاي سياسي - قدرت توافقي، تضمين هاي داخلي و تضمين هاي بين المللي را براي گفت و گو مطرح كرده است.

شبکه "المنار" به نقل از عبدالسلام گزارش داد: تضمين هاي نظامي كه شامل تشكيل كميته نظامي است، بررسي شد، اما طرف مقابل خواهان آن است كه منصور هادي رياست اين كميته را برعهده داشته باشد، اما انصارالله با اين مساله به اين دليل كه هادی جز طرف مقابل یعنی طرف درگيري است، مخالفت كرد.

عبدالسلام خاطرنشان كرد كه هيات ملي یمنی خواهان وارد شدن به تضمين هاي سياسي براي بررسي مسائل فراگير سياسي در مرحله انتقالي آشكار شده است و اينكه بايد با تصميمات حتي اگر از جانب هادي باشد، موافقت كند.

وي اظهار داشت: هيات رياض با ادامه مناقشه مخالفت و از جلسه عقب نشيني كرد و اين اقدام، نشان دهنده تمايل آنان به ادامه جنگ و بي توجهي آنان به درد و رنج مردم يمن است.

عبدالسلام اتهامات وارده از سوي هيات رياض به هيات ملي درباره مانع تراشي در مذاكرات و مخالفت با اصول آن را رد و تاكيد كرد كه واقعيت، نشان مي دهد كه اين اتهامات دروغ و بي پايه و اساس است.

وي گفت: ما بارها بر پايبندي خود براصول تاكيد كرده ايم، نه اينكه طرف مقابل هرآنچه را از ما بخواهد به آن بدهيم و از جمله اصول طرح شوراي همكاري خليج فارس و مصوبات گفتگوي ملي و توافق صلح و همكاري و مصوبات شوراي امنيت ذيربط از جمله قطعنامه 2216 و همه اين اصول نشان مي دهد كه مرحله انتقالي بايد با توافق همه گروه هاي سياسي يمن باشد.

وي افزود: آن ها از قعطنامه 2216 ، چهار هدف دارند و اين موضوع را ناديده مي گيرند كه گفتگوي سياسي وجود داشته و قدرتي كه آن ها جز آن هستند، توافقي است و اين مساله را نيز فراموش كرده اند كه بحران سياسي باعث شده است كه ما اكنون در چنين وضعيتي قرار داشته باشيم.

وي ادامه داد: آن ها همچنين فراموش كرده اند كه قطعنامه شوراي امنيت خواهان این است که هادي تحت نظارت سازمان ملل و با حسن نيت در گفتگوها مشاركت كند و اين را نيز فراموش كرده اند كه دولت ادعايي آنان بارها تعديل شده است و آن ها هستند كه جنگ واقعي را عليه مردم يمن به راه انداخته اند و ناديده گرفته اند كه از يك سال و دو ماه پيش، محاصره سخت را بر مردم يمن تحميل كرده اند.

عبدالسلام گفت: نقطه نظر هيات ملي يمني براي موفقيت رايزني ها اين است كه ميان طرف هاي مذاكره كننده توافق كامل درزمينه هاي مختلف امنيتي، سياسي، نظامي و نيز انساني توافق كامل وجود داشته باشد و محاصره يمني ها لغو شود و زندانيان آزاد شوند.

وي افزود: همه مي دانند كه يمن تقريباً از يك سال و دو ماه پيش در محاصره شديد به سر مي برد و حتي بيش از سوريه از نظر اقتصادي و منابع مالي با مشکل مواجه شده و نيز با ممنوعيت صادرات مواجه است.

عبدالسلام اظهار داشت بسياري از فرآورده هاي نفتي قابل صادرات همچنان در توقيف هستند و دارايي هاي متعلق به شركت هاي ارتباطات و شركت هاي تجاري فعال در يمن، در كشورهاي حوزه خليج فارس ضبط و توقيف شده اند و محدوديت هايي اعمال شده اند.

وي افزود: آن ها بعد از اين همه محدوديت هاي اقتصادي عليه مردم يمن، ما را عامل تخريب اقتصاد و گرسنه ماندن ملت يمن و محاصره اين كشور مي دانند ؛ اين درحاليست كه آن ها خود عامل بحران اقتصادي دريمن هستند و اين سخن آنان غيرمنطقي وغيرواقعي است.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-پربیننده ها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده