ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نقاش توان یاب اهل سفیدشهری عضو افتخاری سازمان شهروندان جهانی شد

به گزارش ایرنا پروفسور «یانگ هون کوواک» رییس سازمان شهروندان جهانی World Citizen Organization(WCO) و رییس سازمان شهرهای جاده ابریشم Silk Road Mayors Forum(SRMF) در بازدید شامگاه چهارشنبه از این توان‌یاب هنرمند با مشاهده آثار و توانمندی های وی در نقاشی با پا، شگفت‌زده و این نقاش توان یاب را عضو افتخاری سازمان کرد.
رییس سازمان شهروندان جهانی پس از دیدن هنرنمایی فاطمه حمامی متاثر و گریان شد و به نشانه احترام به این همه استعداد و تلاش و امید برای زندگی به نشانه احترام بر دستانش بوسه زد.
پروفسور کوواک کاندیداتوری فاطمه حمامی برای دریافت مدال شهروندان جهانی در سفر بعدی به ایران تا پایان نیمه نخست امسال را یادآور شد.
کوواک ضمن دیدن آثار این هنرمند توان‌یاب از کودکی تاکنون اعلام کرد که تمام تلاش خود را برای معرفی و شناسایی فاطمه در سطح جهانی خواهد کرد.
پروفسور یانگ هون کوواک و همسرش در سفری که 19 اردیبهشت سال گذشته به ایران داشتند با هماهنگی مجمع شهرداران آسیایی طی مراسمی چهارمین مدال شهروندی جهان را به اولین جهانگرد معاصر ایرانی، آقای عیسی امیدوار اهدا کرد.
معرفی و شناسایی ظرفیت‌ها و جاذبه‌های تاریخی و گردشگری کاشان از کویر تا کوهستان، کسب تجارب در زمینه‌های شهروندمداری و ارتقای همکاری‌های بین شهری با اعضای سازمان شهروندان جهانی از اهداف سفر دیپلماتیک کوواک به کاشان است.
کاشان در سال 94 به عضویت سازمان شهروندان جهانی World Citizen Organization(WCO) و سازمان شهرهای جاده ابریشم Silk Road Mayors Forum(SRMF) پیوست.
هدف از تاسیس سازمان شهروندان جهانی شناسایی شهروندان نمونه جهان در عرصه‌های مختلف فرهنگی، ورزشی و اجتماعی است.
پروفسور یانگ هون کوواک طی دو روز اقامت در کاشان پایگاه تاریخ تمدن بشری و بازدید از بافت تاریخی و جاذبه‌های گردشگری کاشان از جمله بافت‌های احیا و بازآفرینی شده و استفاده از تجارب مدیریت شهری در این حوزه با مسوولان مدیریت شهری، دانشگاه کاشان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان و سمن‌های مردم نهاد این شهرستان نشست‌های هم‌اندیشی داشت.
سازمان شهروندان جهانی یک جامعه مدنی است که در سال 1987 به وجود آمد، زمانی که تهدیدات جدی به سفرهای هوایی بین المللی وجود داشت و بعضی کشورها بازیهای المپیک 1988 در سئول را تحریم کرده بودند و ورزشکاران بعد از سالها تمرین شانس خود را برای حضور در این عرصه از رقابتها از دست می دادند در مواجهه با این بحران دکتر یانگ هون کوواک که تجربه جنگ سرد را داشت این سازمان را تاسیس کرد که به تحریم های سیاسی خاتمه دهد و ورزشکاران را به شرکت در بازی های صلح آمیز المپیک در سئول مطمئن سازد.
این حرکت صلح آمیز که بوسیله شهروندان معمولی آغاز شد سرانجام موافقت رهبران جهانی را جلب کرد و این تلاش شهروندی به طور معجزه آسایی دیواری که جنگ سرد از سال 1945 مردم را از هم جدا کرده بود درهم شکست.
فاطمه حمامی در پایان این دیدار تصویر سیاه قلم کوواک را که خود کشیده بود به پروفسور هدیه کرد.
فاطمه حمامی نصرآبادی، هنرمند نقاش متولد 12 بهمن سال 1367 معلول جسمی حرکتی از سفیدشهر توابع شهرستان آران و بیدگل است.
این دختر خوش استعداد سفیدشهری با نگاه مهرورزانه و هنرمندانه سعید بوجار آرانی یکی از هنرمندان آران و بیدگل پا به دنیای جدید هنر گذاشت و کشف استعداد شد تا آنجا که توانست وی را از انزوای خانه مادری رهایی بخشد و با برنامه منظم و منسجم آموزشی او را در صحنه های هنری بکشاند.
برگزاری هفته‌ای یک روز کلاس برای فاطمه و تمرین عملی و استمرار آن بیشتر از 2 سال نتیجه‌ای رضایت‌مندانه داشت و این بار به مدد استاد مربی خود سعید بوجار توانست به زودی پلکان ترقی را طی کند و با شرکت در نمایشگاه‌هاو مسابقه‌ها و مراسم تجلیل از نخبگان و هنرمندان زن استان اصفهان موفق به دریافت رتبه‌ و لوح تقدیر شود.
شبک **3009/6021 **1917

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده