ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ایجاد تغییراتی در ساخت عروسک دارا و سارااستفاده از پوشش محلی برای ترویج فرهنگ بومی در این عروسک‌ها

حاجیان زاده مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به تغییراتی در ساخت عروسک دارا و سارا جهت ایجاد خلاقیت بیشتر گفت: در ساخت این عروسک علاوه بر جنبه سرگرمی و بازی با استفاده از پوشش محلی ترویج فرهنگ بومی نیز مورد توجه است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه علیرضا حاجیان‌زاده عصر امروز در نشست با اعضای کانون که در کانون پرورش فکری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: استفاده از فضای مجازی از نظر کمیت و کیفیت باید مدیریت شود و مورد توجه قرار گیرد.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به اینکه استفاده افراطی از فضای مجازی انسان را از ارتباطات حضوری و خلاقیت باز می‌دارد، عنوان کرد: فضای مجازی سبب دور شدن از فضای واقعی و ایجاد مشکلات جسمی و روحی می‌شود.

وی با بیان اینکه استفاده از فضای مجازی باید از نظر کیفیت نیز کنترل شود، گفت: فضای مجازی به دلیل اطلاعات و امکانات بسیار سبب پرورش فکر و ایده می‌شود، اما این اطلاعات به صورت مثبت یا منفی وجود دارد که باید به طور سالم و مفید از آن استفاده شود.

وی با اشاره به وجود کتابخانه در تمامی مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های مشترک تمامی اعضای کانون کتابخوان بودن آنهاست و از نظر علمی و تحلیلی کتابخوانی بسیاری از مهارت‌ها را تقویت می‌کند.

حاجیان‌زاده یکی از برکات کتابخوانی را مهارت خواندن دانست و گفت: بسیاری از افرادی که در ریاضیات مشکل دارند در واقع در فارسی و خواندن صحیح صورت مسئله ضعیف هستند بنابراین کتابخوانی به انسان توانایی فهمیدن می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه مهارت نوشتن، قدرت بیان و گوش کردن از دیگر برکات کتابخوانی است، افزود: مهارت گوش کردن علم و توانمندی کنترل نفس انسان را افزایش می‌دهد و بسیاری از مهارت‌های اجتماعی نیز از نتایج کتابخوانی است.

حاجیان‌زاده از تجدید چاپ کتاب های قابل استفاده در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خبر داد و گفت: اکنون تحت عنوان 50 سالگی کانون 50 عنوان کتاب کانون تفکیک، به روز رسانی و تجدید چاپ شده ‌و این اقدام ادامه دارد.

وی درباره تبدیل کتاب‌های کانون به فیلم و نمایش، عنوان کرد: در سال گذشته 16 عنوان کتاب کانون تحت عنوان کتاب تئاتر به صورت حرفه‌ای تبدیل به تئاتر  شده است و گروه‌هایی از شهرستانها نیز شناسایی و جهت آموزش به مرکز اعزام شده‌اند.

حاجیان‌زاده از بررسی پیشنهادی مبنی بر تشکیل انجمن‌های تخصصی ادبی و هنری برای افراد بالای 16 سال خبر داد و گفت: یکی دیگر از پیشنهادات برای استفاده از اعضای کانون بالای 16 سال طرح کمک مربی است که در این راستا دبیرستانی‌ها به دبستانی‌ها آموزش می‌دهند.

وی با اشاره به تغییراتی در ساخت عروسک دارا و سارا جهت ایجاد خلاقیت بیشتر، اظهار کرد: در ساخت این عروسک علاوه بر جنبه سرگرمی و بازی با استفاده از پوشش محلی ترویج فرهنگ بومی نیز مورد توجه است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X