ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

15 مدرسه طبیعت در کشور راه اندازی شده است

عبدالحسین وهاب ‌زاده در جلسه هم اندیشی در زمینه ضرورت های پیوند کودک و طبیعت در استانداری همدان یادآوری کرد: نخستین مدرسه طبیعت حدود 2 سال پیش در مشهد راه اندازی شد.
وی اضافه کرد: با وجود فعالیت 15 مدرسه طبیعت در ایران ولی احداث 30 مدرسه طبیعت هم اینک در دستور قرار دارد.
وی افزود: مدرسه طبیعت به فضای بزرگی نیاز دارد که این فضا در بوستانها، پردیس دانشگاهها و ایستگاههای تحقیقات کشاورزی موجود است و می توان بخشی از آنها را به مدرسه طبیعت اختصاص داد.
ایده پرداز مدارس طبیعت در ایران یکی از مزیتهای اصلی مدارس طبیعت را امر و نهی نکردن به کودکان و محدود نکردن آزادی آنان ذکر کرد.
وهاب زاده بیان کرد: کودکان نسل جدید کودکی نمی کنند، با طبیعت سر و کار ندارند، سازگاری اجتماعی با بچه های دیگر در فضاهای باز ندارند، تجربه اجتماعی ندارند که این امر موجب شده آنان موجوداتی شوند که انگیزه و توانی برای کار ندارند و که عامل و مقصر اصلی این موضوع مدارس است.
وی افزود: کودکان از سه الی چهار سالگی وارد عرصه آموزشی می شوند در حالی که باید تا 12 سالگی شادمانی و بازی کنند آنان مجبورند بدون تحرک در کلاسی بنشینند که یک مساله مشخص آموزش داده می شود و یک جواب ثابت دارد.
وی اظهار کرد: بچه هایی که در سنین پایه کودکی نمی کنند در آینده افراد شادابی نخواهند شد و احساس تعلقی به سرزمینشان نمی کنند.
ایده پرداز مدارس طبیعت در ایران تاکید کرد: کسانی که در یک زیستگاه شادمانی کند با فرهنگ آن منطقه عجین شده و آنرا حفظ می کند در مقابل نباید از کودکی که زندگی اش در فضای عقیم گذشته انتظار داشت برای کشور کاری بکند.
وهاب زاده با ذکر اینکه باید از پایه، فکری برای این مشکل کرد خاطر نشان کرد: افزود تنها مانع ایجاد مدرسه طبیعت مسائل ذهنی است.
وی اظهار کرد: اگر آموزش و پرورش متقاعد شود کودکان تا 12 سالگی نیاز به پرورش دارند و بهداشت و درمان هم از ایجاد ذهنیت ایجاد بیماری در صورت دست زدن به خاک و حیوانات دست بردارد هیچ مانعی برای ایجاد مدارس طبیعت بوجود نمی آید.
وی تاکید کرد: خانواده ها باید ذهن شان را از پرورش دانشمند خردسال پاک کنند و شهرداری نیز امکانات و فضاهای باز را در اختیار مدارس طبیعت قرار دهد.
7526/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده