ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پروانه بهره‎برداری از واحد یکم نیروگاه بوشهر صادر شد

بهروز کمالوندی، سخنگو و معاون امور بین الملل گفت: مرکز نظام ایمنی هسته ای کشور به عنوان واحد قانونی نظارت بر ایمنی تاسیسات هسته ای و فعالیت های پرتوی کشور پس از انجام کلیه مراحل بررسی، بازرسی و کنترل های قانونی پروانه بهره برداری را برای واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر به مدت ۵ سال صادر کرد. خبرگزاری مهر: سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: مرکز نظام ایمنی هسته ای کشور، پروانه بهره برداری را برای واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر به مدت ۵ سال صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی، بهروز کمالوندی، سخنگو و معاون امور بین الملل گفت: مرکز نظام ایمنی هسته ای کشور به عنوان واحد قانونی نظارت بر ایمنی تاسیسات هسته ای و فعالیت های پرتوی کشور پس از انجام کلیه مراحل بررسی، بازرسی و کنترل های قانونی پروانه بهره برداری را برای واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر به مدت ۵ سال صادر کرد.

ضمن تاکید بر اهمیت این رویداد افزود: این موضوع برای شرکت روس اتم به عنوان پیمانکار و سازنده و شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی به عنوان بهره بردار اهمیت بسزایی دارد.

کمالوندی خاطرنشان کرد: نیروگاه اتمی بوشهر طی فروردین ماه سال جاری حتی فراتر از ظرفیت اسمی خود معادل حدود ۷۵۰۰۰۰ مگاوات ساعت برق که خود معادل ۴ درصد از کل برق ایران می باشد به شبکه برق کشور تحویل نموده است.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: از مهرماه ۱۳۹۲ کار بهره برداری از این نیروگاه عملاً از شرکت پیمانکار به مهندسین ایرانی واگذار گردیده است. بر اساس قرارداد مربوطه پیمانکار موظف است به مدت ۳ سال در کنار بهره بردار ایرانی خدمات مشاوره ای خود را ارائه نماید که در طول این سال ها به تدریج از تعداد مهندسین روسی کاسته شده است.

کمالوندی افزود: در زمان تحویل نیروگاه حدود ۲۷۰ مهندس روس کار مشاوره را بر عهده داشتند. در حال حاضر این تعداد به کمتر از ۶۰ نفر تقلیل یافته و طی ماه های آینده تا مهرماه (پایان ۳ سال) این افراد نیز به کار خود پایان داده و احتمالاً فقط تعداد کمی از مهندسین شرکت های پیمانکار جزء، بنا به درخواست شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی در حوزه های اصلی از جمله توربین و مخزن فشار خدمات مشاوره ای ارائه خواهند نمود.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-پربیننده ها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده