ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رئیس جمهوری ایتالیا : امنیت جوامع، مورد تهدید افراط گرایان تروریست قرار گرفت

به گزارش ایرنا، 'سرجو ماتارلا' ، روز چهارشنبه در این کنفرانس که در محل وزارت خارجه ایتالیا برگزار شد،با بیان این که باید با چالش های مشترک همین امروز مقابله کرد زیرا فردا دیر خواهد بود، افزود: اکنون نیازمند سیاست های اقتصادی و اجتماعی هستیم که بر اساس آن بتوان از رشد اقتصادی، اشتغال و مبارزه با فساد که منجر به هدر رفتن منابع مهم و عدم توسعه می شود، جلوگیری کنیم. ایتالیا به دلیل شرایط جغرافیایی، تاریخی و فرهنگی پلی میان آفریقا و اروپا محسوب می شود.
'متئو رنتزی' نخست وزیر ایتالیا نیز آفریقا را یک فرصت بزرگ برای اروپا دانست و گفت که نگاه ماه به گذشته نیست بلکه متمرکز به آینده و زمانی است که دیگر آفریقا برخلاف تصور برخی که آن را بزرگ ترین تهدید محسوب می کنند، یک فرصت بزرگ است.
وی با بیان این که رابطه با آفریقا برای ما یک دیدگاه سیاسی و پایاپای است و دستور کاری که تلاش می کنیم آن را به اروپا پیشنهاد کنیم کاملا با گذشته تفاوت دارد، اظهارکرد: اروپا به سوی دیگری نگاه می کند اما ما تلاش می کنیم این نگاه را به سوی آفریقا و مدیترانه بازگردانیم.
او به موج مهاجرت ها از آفریقا به اروپا اشاره کرد و گفت: باید دستور کار اقتصادی اروپا و همچنین رویکرد این قاره در خصوص مهاجرت را تغییر دهیم زیرا وقتی مهاجران در دریا گرفتار هستند، نخستین کاری که باید کرد، بحث و گفت و گو نیست بلک نجات جان آنها است.
نخستین کنفرانس وزیران ایتالیا و آفریقا با حمایت وزارت امور خارجه ایتالیا و موسسه مطالعات سیاست بین المللی، با حضور مقامات ارشد از جمله 'سرجو ماتارلا' رئیس جمهوری، 'متئو رنتزی' نخست وزیر ، 'پائولو جنتیلونی' وزیر امور خارجه، 'آنجلینو آلفانو' وزیر کشور، 'مائوریتزیو مارتینا' وزیر کشاورزی و جنگلداری و 'جان لوکا گالتی' وزیر محیط زیست ایتالیا در کنار همتایان آفریقایی، نمایندگان سازمان های بین المللی و منطقه ای و سازمان ملل متحد، برگزار شد.
این کنفرانس در قالب چهار بخش در زمینه موضوعات اقتصادی و زیست محیطی با حضور کارآفرینان برجسته ایتالیایی به منظور استفاده از فرصت های سرمایه گذاری و ایفای نقش در توسعه سالم و پایدار قاره آفریقا، برگزار و درباره موضوعات روز بین المللی از جمله امنیت و بحران مهاجران، بویژه موضوع حمایت از توسعه کشورهای مبدأ پناهجویان، بحث و تبادل نظر شد.
شبک**اروپام**461**1021**1917

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده