ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بهره مندی واحدهای صنعتی کوچک ومتوسط ازحمایت های جدید بانکی و مالی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، محمدحسین اصغریان در بیست و نهمین کارگروه تخصصی اجرای قانون رفع موانع تولید با اشاره به برگزاری جلسه کشوری اجرای این قانون گفت: با همکاری بانک مرکزی، سازمان امور مالیاتی و سازمان تامین اجتماعی، تصمیمات مختلف حمایتی برای واحدهای صنعتی و تولیدی کوچک و متوسط اتخاذ شده است که برای اولین بار پس از سال ها در حوزه بانکی و اداری می تواند مشکل گشای بخش بزرگی از مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی باشد.

وی افزود: بر این اساس واحدهای صنعتی کوچک با ایجاد اشتغال تا ۵۰ نفر و واحدهای متوسط با ایجاد اشتغال تا ۱۰۰ نفر از این قوانین حمایتی برخوردار می شوند.

نماینده ویژه استاندار گیلان در اجرای قانون رفع موانع تولید تصریح کرد: بر این اساس بانک مرکزی با ابلاغ بخشنامه‌ای به شبکه بانکی، شرکت‌ها و واحد‌های کوچک و متوسط تولیدی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی را از شرایط نداشتن بدهی غیرجاری و چک برگشتی برای بهره‌مندی از تسهیلات و تعهدات مستثنی کرد.

اصغریان همچنین از موافقت سازمان تامین اجتماعی برای تعویق یک ساله تسویه بدهی تأمین اجتماعی واحدهای تولیدی و اقتصادی کوچک و متوسط برای بدهی های زیر یک میلیارد تومان به مدت یک سال خبر داد و افزود: با همکاری سازمان امور مالیاتی کشور نیز مقرر شد بدهی مالیاتی این واحدها مانع از دریافت تسهیلات آن ها نشود.

وی خاطر نشان کرد: پس از تصویب صلاحیت دریافت تسهیلات برای واحدهای کوچک و متوسط توسط کارگروه رفع موانع تولید، بانک ها موظف به پرداخت تسهیلات هستند و دیگر نیازی به ارزیابی از سوی بانک ها نیست.

این مسئول بر لزوم توجه به تخصیص تسهیلات به واحدهای صنعتی و تولیدی تاکید و خاطر نشان کرد: اجرای این تصمیمات قدرت عملکردی کارگروه رفع موانع تولید را افزایش می دهد.

تصویب ۴۷۱ مصوبه در راستای حمایت از صنایع و واحدهای تولیدی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان نیز در ادامه این جلسه با اشاره به برگزاری ۲۸ جلسه اصلی و ۲۰۰ جلسه فرعی کارگروه رفع موانع تولید گفت: از زمان آغاز اجرای این قانون در گیلان، ۴۷۱ مصوبه در راستای حمایت از صنایع و واحدهای تولیدی مختلف داشته ایم که ۴۰ درصد از این میزان اجرایی شده است.

علی منتظری با اشاره به ابلاغ بخشنامه بانک مرکزی اظهار کرد: با اجرای دستور العمل بانک مرکزی برای تخصیص و پرداخت تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط، شاهد تحول قابل توجهی در این حوزه خواهیم بود.

دبیر کارگروه رفع موانع تولید رقابت پذیر گیلان در ادامه با اشاره به تشکیل کارگروه رونق در گیلان گفت: فعالیت های این کارگروه در راستای حمایت از صنایع کوچک و متوسط و همسو با اهداف اقتصاد مقاومتی است.

وی تهیه و به روزرسانی اطلاعات واحدهای تولیدی صنعتی و صنفی توسط این کارگروه را از اهم وظایف آن عنوان کرد و افزود: با توجه به ارائه خدمات حمایتی و تسهیلاتی از سوی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور به صنایع کوچک و متوسط بررسی صلاحیت برخورداری از این تسهیلات بر اساس آمار و اطلاعات واحدهای صنعتی انجام می گیرد.

منتظری تصریح کرد: واحدهای صنعتی کوچک و متوسط که دارای حداکثر ۱۰۰ نفر نیروی اشتغال هستند، برای بهره مندی از تسهیلات مختص به فعالیت مجدد، افزایش تولید و اشتغال می توانند نسبت به ثبت درخواست خود در سامانه بهین یاب و درج درخواست تسهیلات در قسمت " تسهیلات رونق تولید" اقدام کنند.

در بیست و نهمین جلسه کارگروه رفع موانع تولید رقابت پذیر استان گیلان، مشکلات ۱۵ واحد تولیدی در حوزه صنعت و کشاورزی بررسی شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X