بهره مندی واحدهای صنعتی کوچک ومتوسط ازحمایت های جدید بانکی و مالی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، محمدحسین اصغریان در بیست و نهمین کارگروه تخصصی اجرای قانون رفع موانع تولید با اشاره به برگزاری جلسه کشوری اجرای این قانون گفت: با همکاری بانک مرکزی، سازمان امور مالیاتی و سازمان تامین اجتماعی، تصمیمات مختلف حمایتی برای واحدهای صنعتی و تولیدی کوچک و متوسط اتخاذ شده است که برای اولین بار پس از سال ها در حوزه بانکی و اداری می تواند مشکل گشای بخش بزرگی از مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی باشد.

وی افزود: بر این اساس واحدهای صنعتی کوچک با ایجاد اشتغال تا ۵۰ نفر و واحدهای متوسط با ایجاد اشتغال تا ۱۰۰ نفر از این قوانین حمایتی برخوردار می شوند.

نماینده ویژه استاندار گیلان در اجرای قانون رفع موانع تولید تصریح کرد: بر این اساس بانک مرکزی با ابلاغ بخشنامه‌ای به شبکه بانکی، شرکت‌ها و واحد‌های کوچک و متوسط تولیدی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی را از شرایط نداشتن بدهی غیرجاری و چک برگشتی برای بهره‌مندی از تسهیلات و تعهدات مستثنی کرد.

اصغریان همچنین از موافقت سازمان تامین اجتماعی برای تعویق یک ساله تسویه بدهی تأمین اجتماعی واحدهای تولیدی و اقتصادی کوچک و متوسط برای بدهی های زیر یک میلیارد تومان به مدت یک سال خبر داد و افزود: با همکاری سازمان امور مالیاتی کشور نیز مقرر شد بدهی مالیاتی این واحدها مانع از دریافت تسهیلات آن ها نشود.

وی خاطر نشان کرد: پس از تصویب صلاحیت دریافت تسهیلات برای واحدهای کوچک و متوسط توسط کارگروه رفع موانع تولید، بانک ها موظف به پرداخت تسهیلات هستند و دیگر نیازی به ارزیابی از سوی بانک ها نیست.

این مسئول بر لزوم توجه به تخصیص تسهیلات به واحدهای صنعتی و تولیدی تاکید و خاطر نشان کرد: اجرای این تصمیمات قدرت عملکردی کارگروه رفع موانع تولید را افزایش می دهد.

تصویب ۴۷۱ مصوبه در راستای حمایت از صنایع و واحدهای تولیدی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان نیز در ادامه این جلسه با اشاره به برگزاری ۲۸ جلسه اصلی و ۲۰۰ جلسه فرعی کارگروه رفع موانع تولید گفت: از زمان آغاز اجرای این قانون در گیلان، ۴۷۱ مصوبه در راستای حمایت از صنایع و واحدهای تولیدی مختلف داشته ایم که ۴۰ درصد از این میزان اجرایی شده است.

علی منتظری با اشاره به ابلاغ بخشنامه بانک مرکزی اظهار کرد: با اجرای دستور العمل بانک مرکزی برای تخصیص و پرداخت تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط، شاهد تحول قابل توجهی در این حوزه خواهیم بود.

دبیر کارگروه رفع موانع تولید رقابت پذیر گیلان در ادامه با اشاره به تشکیل کارگروه رونق در گیلان گفت: فعالیت های این کارگروه در راستای حمایت از صنایع کوچک و متوسط و همسو با اهداف اقتصاد مقاومتی است.

وی تهیه و به روزرسانی اطلاعات واحدهای تولیدی صنعتی و صنفی توسط این کارگروه را از اهم وظایف آن عنوان کرد و افزود: با توجه به ارائه خدمات حمایتی و تسهیلاتی از سوی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور به صنایع کوچک و متوسط بررسی صلاحیت برخورداری از این تسهیلات بر اساس آمار و اطلاعات واحدهای صنعتی انجام می گیرد.

منتظری تصریح کرد: واحدهای صنعتی کوچک و متوسط که دارای حداکثر ۱۰۰ نفر نیروی اشتغال هستند، برای بهره مندی از تسهیلات مختص به فعالیت مجدد، افزایش تولید و اشتغال می توانند نسبت به ثبت درخواست خود در سامانه بهین یاب و درج درخواست تسهیلات در قسمت " تسهیلات رونق تولید" اقدام کنند.

در بیست و نهمین جلسه کارگروه رفع موانع تولید رقابت پذیر استان گیلان، مشکلات ۱۵ واحد تولیدی در حوزه صنعت و کشاورزی بررسی شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بهره مندی واحدهای صنعتی کوچک ومتوسط ازحمایت های جدید بانکی و مالی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X