ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۲۳ جوان نخبه در شهرستان فومن تجلیل شدند

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان در نشست با جوانان و بانوان نخبه و برگزیده شهرستان فومن که عصر چهارشنبه در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه حضرت علی اکبر(ع) یکی از بهترین الگوها برای جوانان کشور محسوب می شود، اظهار کرد: اعتقاد، ایمان و داشتن اراده راسخ از مهم ترین ویژگی ها برای رسیدن به اهداف عالی است.

فاطمه رفیعی با بیان اینکه امروز برای رسیدن به هدف نیاز به این ویژگی ها احساس می شود، افزود: زمانی که اعتقاد و باور با اعتماد همراه شود به جایی می رسیم که حاضر به هرنوع فداکاری و ایثار هستیم.

وی به حماسه سازی جوانان در آزاد سازی خرمشهر دردوران دفاع مقدس اشاره و خاطرنشان کرد: آنها با اعتقاد به باورهای دینی و مذهبی خود توانستند با اعتماد و اراده راسخ به هدف برسند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان تقویت این باورها در بین جوانان را نیاز امروز جامعه دانست و گفت: اگر این اعتقاد، باور و اراده راسخ در بین جوانان تقویت شود به مرحله ای رسیده که منافع ملی و عمومی را به منافع شخصی ترجیح خواهیم داد.

لزوم رسیدگی به حقوق کودکان ونوجوانان و جوان

وی با اشاره به رسالت مسئولان ارشد استانی و شهرستانی در امور بانوان، تصریح کرد: رسیدگی به حقوق کودکان، نوجوانان و جوانان نیز از دیگر رسالت های امور بانوان و خانواده است.

رفیعی با بیان اینکه زنان در خانواده نقش تأثیرگذار دارند، خاطرنشان کرد: مردان و فرزندان نیز در کنار زنان سه رکن اصلی یک خانواده را تشکیل می دهند.

وی با تأکید برموضوع فوق، گفت: مسئولان و مدیران کل امور بانوان و خانواده علاوه بر توجه به مسائل بانوان باید به این حقوق نیز رسیدگی و به اصل کلی بنیان خانواده توجه ویژه کنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان ادامه داد: براساس آموزه های دینی و مذهبی، خانواده مهم ترین نقش را در سطح جامعه داشته و جامعه پیشرفته و توسعه یافته در گرو داشتن خانواده سالم، بانشاط، ایمن و آرام است.

تقویت بنیان خانواده تقویت بنیان جامعه

وی در ادامه به تأکیدات مقام معظم رهبری در این زمینه اشاره کرد و گفت: بدون داشتن خانواده سالم، پیشرفت در زمینه های مختلف فرهنگی و اجتماعی غیرممکن است.

رفیعی خانواده را هسته اصلی هر جامعه عنوان کرد و یادآورشد: سالم بودن این هسته در هر جامعه زمینه ساز موفقیت و پیشرفت آن جامعه می شود.

وی افزود: برای پیشرفت در همه زمینه های فکری، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نیاز به یک خانواده سالم بوده که جوانان نیز جزئی از این خانواده و پایه گذار خانواده های آینده هستند که نیاز به توجه ویژه دارند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان تصریح کرد: به همین دلیل تقویت بنیان خانواده تقویت بنیان جامعه بوده که در جامعه اسلامی انقلاب ایران به آن توجه خاص شده است.

اجرای اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل درگرو تلاش جوانان و بانوان

رفیعی در ادامه به نامگذاری سال ۹۵ توسط مقام معظم رهبری نیز اشاره و اظهار کرد: اجرای موفقیت آمیز اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل بدون نقش آفرینی و تلاش جوانان و بانوان در سطح جامعه غیر ممکن است.

وی به حضور موثر جوانان و بانوان در تمامی مراحل اجرای این شعار در جامعه اسلامی ایران تأکید کرد و گفت: نمی توان بدون بهره گیری از ظرفیت و پتانسیل عمومی اقتصاد مقاومتی را به مرحله اجرا درآورد.

رفع مشکلات جوانان و بانوان از اولویت های اصلی دستگاه های اجرایی شهرستان

 فرماندار فومن  نیز در ادامه این جلسه ضمن تبریک روز جوان، اظهار کرد: معتقدیم که بانوان و مردان، ظرفیت و سرمایه های ارزشمند در جامعه بوده که موظف به برنامه ریزی مناسب در عرصه های مختلف برای این گروه ها هستیم.

میرشمس مومن زاده به نشست های مختلف در سال گذشته برای رفع مشکلات و مسائل حوزه بانوان و جوانان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: هدف از برگزاری چنین نشست ها را ایجاد تحول در حوزه بانوان و استفاده از ظرفیت، پتانسیل و ایده ها و نظرات جانوان  عنوان کرد.

فرماندار فومن با بیان اینکه اولویت های در کمیته های تخصصی جوانان و بانوان رسیدگی به اشتغال، ازدواج، درآمد و اقتصاد و مسائل اجتماعی است، خاطرنشان کرد: برگزاری نشست های کمیته های تخصصی کمک می کند تا ظرفیت های مردمی جوانان به ظرفیت های دولتی دستگاه های اجرایی اضافه شده تا شاهد  ایجاد تحول در حوزه جوانان و بانوان باشیم.

وی به تأسیس کانون فرهنگی و اجتماعی مربوط به بانوان در شهرستان فومن اشاره و تصریح کرد: متاسفانه هنوز با پیگیری های انجام شده نتوانسته ایم این مهم را اجرایی کرده و نیاز به همت خود بانوان و پشتیبانی مسئولان شهرستان فومن است.

وی با اشاره به تأسیس تعاونی عمران و توسعه در شهرستان فومن، متذکر شد: هم بانوان و هم جوانان مشارکت و نقش موثری در این تعاونی می توانند ایفا کنند.

فرماندار فومن در ادامه تشکیل تعاونی های بانوان و جوانان، مهارت آموزی در زمینه اشتغال، ایجاد تشکل های غیردولتی، بازارچه خود اشتغالی، مشاغل خانگی به ویژه برای بانوان روستایی، صنایع دستی، احداث پارک بانوان و راه اندازای ورزش همگانی را از جمله اهداف و اولویت های مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان برای رفع مسائل و مشکلات جوانان و بانوان در سال جاری عنوان کرد.

همچنین در پایان این نشست از ۲۳ جوان و بانوی نخبه و برگزیده شهرستان فومن تجلیل به عمل آمد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X